УКРАЇНА

00:55

12.12

Влада

Секрети Генпрокуратури потрапили в Інтернет

0

Витік матеріалів слідства Генпрокуратури у справі Гонгадзе оприлюднили в Інтернеті. У вільний доступ на сайті DeloGongadze потрапили 180 сторінок допитів, повідомила «Українська правда» .

Повідомлення про розміщення в Інтернеті матеріалів слідства, які раніше стали причиною появи скандальної статті в британській газеті The Independent, поширила Національна спілка журналістів Великобританії та Ірландії. У повідомленні організації зазначено, що сайт www.delogongadze.org створено «групою журналістів, що звернулися до Національної спілки журналістів (НСЖ) Великої Британії та Ірландії та попросили про допомогу в оприлюдненні документів».

«Документи, вміщені на сайті www.delogongadze.org, можуть надати важливі свідчення, які доводять правдивість закидів, вперше оприлюднених у газеті The Independent минулого місяця, що розслідування справи Гонгадзе було блоковано на найвищому владному рівні». – зазначає британська спілка журналістів.

Спілка упевнена, що ці документи є справжніми, однак зазначила, що не має можливості провести незалежну перевірку. «Ми вважаємо правильним з погляду інтересів свободи ЗМІ і свободи слова те, що документи на www.delogongadze.org тепер доступні широкій громадськості», - відзначив Джеремі Дир, генеральний секретар НСЖ .

Усього на сайті www.delogongadze.org розміщено більш 180 сторінок допитів свідків у справі Гонгадзе – у тому числі Ігоря Гончарова, журналіста Олега Єльцова, директора Радіо «Континент» Сергія Шолоха, членів банди «перевертнів» та працівників «зовнішнього спостереження», що стежили за Георгієм.

Нагадаємо, що після публікації 19 червня 2004 року в лондонській газеті The Independent частини матеріалів слідства Генпрокуратура порушила кримінальну справу за оприлюднення даних досудового слідства. Це дало підстави підозрювати, що The Independent оприлюднила правдиві матеріали.

В британській газеті біли оприлюднені допити міліціонерів, які слідкували за журналістом Георгієм Гонгадзе. Вони заявили, що стеження було встановлено за наказом начальника зовнішнього спостереження МВС, генерала Олексія Пукача. У публікації також було процитовано допит покійного нині Ігоря Гончарова, який заявив, що Гонгадзе вбили за наказом тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка, який у свою чергу нібито отримав наказ від Кучми

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus