УКРАЇНА

20:42

21.06

Влада

Кучма пожурив світове співтовариство

0

Президент Леонід Кучма в черговий раз указав на невиконання міжнародним співтовариством своїх зобов’язань, які було взято у зв’язку з відмовленням України від ядерної зброї. Про це він заявив у п’ятницю в Дніпропетровську, де перебуває з візитом з нагоди 60-річчя Південного машинобудівного заводу, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Кучма нагадав, як «Южмаш» святкував своє 50-річчя «у нових історичних реаліях». «У ті непрості часи були ухвалені рішення, що дотепер викликають дискусії. Україна погодилася в практично однобічному порядку ліквідувати свій стратегічний ракетно-ядерний потенціал. Але чи оцінив світ по достоїнству цей важкий для нас крок? Питання, як говориться, риторичне», - сказав Кучма.

Як відомо, у січні 1994 року Україна, Росія і США підписали тристоронній договір про без’ядерний статус України, відповідно до якого США і РФ гарантують її безпеку України. Пізніше, 5 грудня 1994 року, в Будапешті ядерні держави надали Україні гарантії її територіальної цілісності в обмін на відмовлення від ядерної зброї.

Від колишнього СРСР Україна успадкувала третій у світі за розмірами ядерний потенціал. У 1994-1996 роках у рамках ядерного роззброювання країни всі боєголовки з цих ракет було демонтовано і вивезено до Росії, звідки після переробки повернулися в Україну у вигляді палива для атомних електростанцій.

На початок 1994 року в Україні було близько 1300 боєголовок для міжконтинентальних балістичних ракет і понад 600 - для крилатих ракет повітряного базування.

З того часу в Україні також йшов процес ліквідації міжконтинентальних балістичних ракет і шахтно-пускових установок, країна рятувалася від стратегічних бомбардувальників, крилатих ракет повітряного базування, а також колишньої радянської інфраструктури ядерної зброї - складів, потужностей із виробництва МБР.

Зараз у країні завершується ліквідація стратегічного наступального озброєння.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus