УКРАЇНА

07:47

25.05

Влада

Миротворців в Іраку за куріння тримають у клітках під сонцем

0

Українські миротворці в Іраку страждають від жорстокого поводження і поганого матеріального забезпечення. Як пише щотижневик «Корреспондент», з «виховною метою» командири тримають солдатів під палючим сонцем без води в сталевій клітці, яка стоїть на плацу у військовому містечку.

За словами Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової, Ірак – не перше місце, де подібні клітки застосовуються «для підтримання дисципліни».

«Клітка для порушників там дійсно є, сам сидів», - розповідає Олександр Коптєлов, екс-рядовий миротворчого контингенту. Він і двоє інших солдатів піддавалися такому покаранню за куріння на вході в частину і за відсутність при собі військових квитків.

Крім клітки, в Іраку карають ще і відсиджуванням у спеціальних контейнерах, розповів Коптєлов. А з інших дисциплінарних стягнень поширені марші в 40-градусну спеку на плацу. «Від командира роти щоранку протягом двох місяців під час шикування на підйом ми чули, що зобов’язані йому тим, що потрапили до Іраку», – сказав солдат. За словами рядового, вважалося, що оскільки там платять непорівнянні з зарплатою військових на батьківщині гроші, то від людей можна вимагати усе, що завгодно.

У той самий час українські солдати одержують найменшу зарплату серед усіх миротворчих контингентів в Іраку. Обіцяне збільшення за підвищений ризик вони дотепер не одержали.

У прес-службі Міноборони заявили, що сумніваються в правдивості свідчень про жорстоке поводження, хоча і визнають, що порівняно з контингентами інших країн забезпечення українців недостатнє.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus