УКРАЇНА

08:02

21.05

Влада

Україна обрала найбільш шкідливий для екології проект каналу

0

ЮНЕСКО, до світової мережі біосферних резервів якої входить Дунайський біосферний заповідник, вважає, що варіант будівництва судноплавного ходу «Дунай-Чорне море» через устя Швидке є найбільш екологічно шкідливим серед можливих варіантів будівництва. Про це йдеться в доповіді ЮНЕСКО віце-прем’єр-міністрові Андрій Клюєву, передають «Українські Новини».

У доповіді, що складена за результатами візиту в Україну експертів програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і Секретаріату Рамсарської конвенції, сказано, що всі три існуючі варіанти будівництва каналу заподіють шкоду заповідникові.

Зокрема, варіант будівництва через устя Швидке завдасть найбільше шкоди природному середовищу, і при цьому заходи компенсації для захисту екології потребуватимуть великих грошей і часу, вважають у ЮНЕСКО.

Варіант пуску каналу шляхом відновлення Очаківського устя Дунаю прийнятний, з огляду на необхідність реалізації проекту в короткий термін, однак, по суті, є перехідним до третього варіанта.

Реалізація проекту шляхом будівництва шлюзового каналу від Соломонового рукава до Жебриянської бухти в Чорному морі матиме найменшу екологічну шкоду і в експлуатації зажадає найменше витрат на підтримку каналу в діючому стані, ніж у попередніх варіантах.

Як повідомлялося, Міністерство екології і природних ресурсів, екологічні організації і Національна Академія Наук неодноразово вимагали від Міністерства транспорту відмовитися будувати канал «Дунай-Чорне море» через устя Швидке Дунайської дельти на території Дунайського біосферного заповідника.

У травні цього року Мінтранс почав будівництво глибоководного судноплавного каналу «Дунай-Чорне море» чере устя Швидке.

Устя Швидке є частиною заповідника, що входить до світової мережі біосферних резервів ЮНЕСКО, а також до складу водно-болотних угідь міжнародного значення.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus