УКРАЇНА

06:06

23.05

Влада

«Одеса – Броди» – марний трубопровід?

0

Нафтопровід «Одеса – Броди» має чимало проблем в області економіки і логістики, вважає директор з економіки енергетики Євразії та Східної Європи Кембріджської Асоціації з проведення досліджень в області енергетики Метью Сагерс. Про це він заявив в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Це, власне кажучи, марний трубопровід, націлений на ринки і напрямки, які вже обслуговує трубопровідна система російської «Транснефти», - сказав він

За його словами, є дві економічні причини, що не дозволяють нафтопроводові Одеса-Броди стати маршрутом для транзиту каспійської нафти. Перша: «Одеса – Броди» не забезпечує постачальникам каспійської нафти прибутковість від її продажу в Центральній Європі, що порівнюється з прибутковістю від продажу на середиземноморському ринку. Друга: каспійська нафта, доставлена трубопроводом «Одеса – Броди», за ціною не зможе конкурувати з російською сумішшю Urals, що поставляється на центральноєвропейські НПЗ трубопроводом «Дружба».

У цій ситуації транспортування нафти з Бродів до Одеси представляється експертові кращим способом використання нафтопроводу, особливо через гарантію постачань з боку надійного постачальника в особі ТНК-ВР.

У будь-якому випадку, переконаний Сагерс, проект «Одеса – Броди» у первісному, тобто прямому варіанті не буде реалізований найближчим часом. «Для транзиту каспійської нафти в Центральну Європу необхідні колективні дії великого числа учасників, що приймають рішення. Загальні вигоди будуть істотними, однак вигоди кожного окремого учасника відносно малі, тоді як ризики значні», - сказав він.

Транспортування через «Одеса – Броди» і далі через Босфор додаткових обсягів нафти не призведе до перезавантаження транспортної лінії по протоці, як того побоюється Туреччина, вважає Сагерс. Таку думку він мотивує незначністю додаткового навантаження на протоку: 9 млн. тонн - це 8% транзиту через Босфор, що у 2002 році склала 11,6 млн. тонн.

Як повідомлялося, у лютому 2004 р. уряд України схвалив експлуатацію нафтопроводу «Одеса – Броди» вартістю $500 млн., побудованого в 2001 р., для транспортування нафти з Казахстану та Азербайджану на ринки Західної Європи.

У цьому місяці уряд України переглянув це рішення й оголосив, що спочатку нафтопроводом по маршруту Броди-Одеса буде транспортовано 9 млн. тонн російської сирої нафти, що, ймовірно, пов’язано з нездатністю забезпечити постачання каспійської нафти, необхідної для експлуатації нафтопроводу, як планувалося спочатку.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus