УКРАЇНА

20:50

22.05

Влада

Через Кучму Янукович втратить голоси кримських татар

0

Перший заступник голови Меджлісу кримських татар, народний депутат Рефат Чубаров вважає необґрунтованими більшість зауважень Адміністрації президента до закону про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою. Як повідомлялось, на їх підставі Леонід Кучма наклав вето на цей закон.

Як заявив Чубаров «Німецькій хвилі», багато кримських татар не розуміють, чому президент не підписав закон, за який в результаті компромісу різних політичних сил парламенту проголосувало 380 депутатів.

Він не погоджується з пропозицією юристів адміністрації президента залишити в законі лише термін ”особа, депортована за національною ознакою”, викресливши терміни ”депортовані народи” та ”депортовані національні меншини”. Неприйняття викликають і зауваження адміністрації президента до статті закону про надання землі репатріантам, які повернулись у сільську місцевість.

Чубаров сумнівається, що повторний розгляд закону відбудеться до президентських виборів і переконаний, що вето президента вплине на політичні уподобання репатріантів. Як сказав депутат, який є членом фракції ”Наша Україна”, ”у наших політичних опонентів тепер дуже мало шансів переконати кримських татар, чому саме вони мають голосувати за провладного кандидата”.

Як повідомлялось, президент наклав вето на закон про статус осіб, депортованих за національною ознакою. Наприкінці червня за прийняття Закону «Про поновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою» (№ 4526), запропонованого Кабінетом Міністрів, проголосувало 387 депутатів при необхідних 226. Законом пропонувалося визначити статус таких осіб, установити гарантії держави щодо поновлення їхніх прав, а також визначити принципи державної політики і повноваження органів державної влади і місцевого самоврядування в сфері поновлення прав цих осіб. Відповідно до закону, держава гарантувала депортованим особам, котрі добровільно повертаються на місця свого постійного проживання, рівні з громадянами України права, відповідно до Конституції, і умови, що включають забезпечення землею, житлом, працевлаштуванням, освітою, а також умови для національного, культурного і духовного розвитку.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus