УКРАЇНА

06:57

26.05

Влада

Рекламу тютюну й алкоголю знову пропонують заборонити

0

Народні депутати Богдан Губский, Олександр Задорожній, Орест Климпуш і Сергій Правденко пропонують Верховній Раді заборонити рекламу тютюну й алкоголю. Як повідомляє «Корреспондент.Net», про це йдеться в законопроекті щодо внесення змін у закон про рекламу.

Депутати пропонують заборонити рекламу алкогольних напоїв, сигарет, знаків для товарів і послуг, інших об’єктів інтелектуальної власності (торгових марок), під якими випускається алкогольна і тютюнова продукція.

Автори законопроекту відзначають, що зараз Україна посідає перше місце у світі за кількістю чоловіків-курців. «Загалом за кількістю курців наша країна посідає сімнадцяте місце в світі, – в Україні курить кожен другий чоловік і кожна п’ята жінка», – пояснюють депутати в записці до проекту закону.

Вони також заявляють, що зареєстрований раніше Верхзовною Радою проект закону про заборону реклами тютюну й алкоголю, що був розроблений лідером Комуністичної партії депутатом Петром Симоненко, не враховує всіх можливостей зовнішньої реклами. Петро Симоненко пропонував парламенту заборонити рекламу тютюну й алкоголю на телебаченні, радіо, в Інтернеті, на плакатах і рекламних щитах, а також у друкованих виданнях, крім професійних (для виробників тютюну й алкоголю) з 1 січня 2005 року.

Результати соціологічного опитування, яке проводив Інститут соціальної і політичної психології Академії педагогічних наук України свідчать, що заборону реклами тютюнової та алкогольної продукції у денний час підтримують 82,8% опитаних, натомість проти – лише 7,2% (вибірка – 2418 осіб з усіх регіонів України).

У липні 2003 року Верховна Рада ухвалила Закон України “Про рекламу”. Згідно закону, реклама тютюну й алкоголю заборонена на радіо і телебаченні, на перших і останніх сторінках газет і обкладинках журналів, зовнішніх рекламоносителях на транспорті. Закон також передбачає винятки: реклама алкоголю дозволена на телебаченні з 23 години до 6 години ранку. А виробники тютюнової продукції можуть виступати спонсорами телепрограм, театральних та спортивних заходів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus