УКРАЇНА

14:26

17.01

Влада

Проблеми в відносинах України та Росїї вирішуються семимильними кроками

0

Вчора Президент України Леонід Кучма в рамках дводенної робочої поїздки до Російської Федерації зустрівся з Президентом Росії Володимиром Путіним в його резиденції «Ново-Огарьово».

Л.Кучма привітав В.Путіна з обранням на пост президента і побажав йому та новому Уряду успіхів, наголосивши: «Будуть успіхи у Росії - і нам буде легше і краще. Це все не гучні слова, а реальність». Л.Кучма подякував В.Путіну за можливість першим серед лідерів країн особисто привітати його з перемогою на виборах.

Л.Кучма наголосив на необхідності активізації співробітництва урядів обох країн, він переконаний, що урядам слід почати більш детальне знайомство, а також переглянути склад робочої міжурядової комісії на рівні Прем’єр-міністрів. При цьому Президент України зазначив, що засідання міжурядової українсько-російської комісії заплановано на квітень поточного року.

Під час зустрічі Леонід Кучма наголосив на позитивних зрушеннях у питанні ратифікації двосторонніх документів, зазначивши, що до Верховної Ради України вже подано Угоду про створення Єдиного економічного простору, а також що Кабінет Міністрів України схвалив та направив до парламенту Договір між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки. «Так що, я думаю, з цим не буде проблем. Головна проблема - домовитися синхронно розглянути у наших парламентах та ратифікувати», - зазначив Президент України. планувалося також відновити переговори про морський кордон між Росією та Україною. Черговий їх раунд запланований на 25-26 березня в Києві.

У свою чергу Володимир Путін також відзначив прогрес щодо ратифікації двосторонніх документів: «Останнім часом у нас намітилося багато позитивних моментів. Ми виходимо на ратифікацію деяких важливих документів. Ми готові і хотіли б це синхронізувати».

Володимир Путін наголосив, що сьогодні між главами обох держав відбудеться відверта розмова з усього комплексу двосторонніх відносин.

Президент Росії, характеризуючи новий склад російського Уряду, зазначив: «Склад Уряду непогано збалансований, незважаючи на те, що практично на 50% зменшено кількість міністерств». При цьому Глава Російської держави підкреслив, що працівників, які займалися процесами інтеграції на пострадянському просторі, в рамках СНД та ЄЕП, збережено. «Ми їх спеціально залишили, і вони на чолі з Христенком продовжуватимуть роботу», - відзначив Володимир Путін.

Сьогодні, 18 березня, відбулася офіційна зустріч президента України Леоніда Кучми і прем’єр-міністра РФ Михайла Фрадкова. Як повідомила прес-секретар українського президента Олена Громницька, Україна і Росія почнуть новий етап економічних відносин, спрямований на зняття обмежень у взаємному економічному співробітництві, переконані президент України Леонід Кучма і прем’єр-міністр РФ Михайло Фрадков. За її словами, сторони підкреслили необхідність активізації роботи міжурядової комісії з торгово-економічного і науково-технічного співробітництва, відзначивши, що її засідання відбудеться в квітні, повідомляють «Факти, ICTV». Л.Кучма і М.Фрадков обговорили також взаємодію України і Росії на європейському напрямку, зокрема, співробітництво з Європейським Союзом.

Нагадеємо, що Леонід Кучма мав намір під час цих переговорів підняти питання про повернення Україні фресок Михайлівського Золотоверхого собору - пам’ятника архітектури, розібраного у Києві в 30-ті роки. У свою чергу Володимир Путін планував переконати українську сторону виконати свою обіцянку про випуск підприємством «Нафтогаз України» єврооблігацій і передачу їх «Газпрому» для врегулювання заборгованості України за поставлений газ, яка становить понад, 5 млрд. Друге питання, що цікавить російську сторону, стосується нафтопроводу “Одеса-Броди. Оскільки цей нафтопровід наразі простоює, Москва хоче запропонувати почати прокачування російської нафти в зворотному напрямку: з Бродів (де проходить нафтопровід «Дружба») до Одеси, а вже звідти доставляти танкерами у будь-яке місце на Землі.

На цій зустрічі планувалося також відновити переговори про морський кордон між Росією та Україною. Черговий їх раунд запланований на 25-26 березня в Києві.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus