УКРАЇНА

05:16

22.05

Влада

Україна може підвищити тариф на транспортування російського газу

0

Учора Верховна Рада надіслала Кабінету міністрів запит щодо причин ліквідації української міжвідомчої комісії, що розробляла концепцію розвитку україно-російського газотранспортного консорціуму. Як повідомляє сайт «Vlasti.net»“Vlasti.net”, уряд поки що мовчить, але аналітики вважають, що припинення роботи комісії може означати початок консультацій України і Білорусії з приводу встановлення єдиних завищених тарифів на прокачування російського експортного газу.

«У цих країн є спокуса запропонувати неприйнятні умови транспортування газу до Європи, - заявив аналітик компанії «Трійка Діалог» Валерій Нестеров. - Важко взяти в управління окремі частини інших країн, але «Газпром» ще має шанс домовитися з Україною про створення консорціуму, а з Білоруссю про створення російсько-білоруського спільного підприємства».

Установчі документи щодо створення консорціуму «Газпромом» і «Нафтогазом України» були підписані в листопаді 2002 року. На початку 2003 року до участі в консорціумі був запрошений німецький газовий концерн Ruhrgas. Але топ-менеджмент цієї компанії не захотів ділити ризики на першому етапі створення консорціуму і запропонував дати частку Ruhrgas лише під забезпечення кредитних ліній у європейських банках. Росія й Україна не прийняли цю пропозицію.

Кабінет міністрів України 4 березня розпустив міжвідомчу комісію, що займалася організацією роботи консорціуму. Офіційного пояснення українські чиновники поки що не представили, але неофіційно говорять, що робоча група виконала свою функцію і тепер консорціум може напряму вирішувати всі питання з представниками уряду.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus