УКРАЇНА

05:02

24.01

матеріали по темі:

Влада

Україна економічно більш вільна, ніж Росія

0

За рівнем економічної свободи Україна посіла 107 місце у світі, Росія - 114-е. Таких висновків дійшли автори доповіді «Економічна свобода у світі в 2004 році», випущеної дослідницьким Cato Institute, - повідомляє Українська правда.

На думку авторів доповіді, у країнах, що обмежують торгівлю і придушують стимули до продуктивної діяльності, починається стагнація.

Найвищу оцінку серед усіх охоплених дослідженням країн автори дали Гонконгу. До першої десятки найбільш економічно вільних держав також увійшли Сингапур, Нова Зеландія, Швейцарія, Велика Британія, США, Австралія, Канада, Ірландія і Люксембург.

Німеччина посіла 22 місце, Італія і Японія - на 36-й позиції, Франція - 44, Індія - 68, Китай - 90, Україна - 107, Росія - 114.

У доповіді особливо відзначається низка держав з централізованою плановою економікою, що за період з 1990 року досягли значних успіхів на шляху до економічної свободи. Це - Естонія (11 місце), Латвія (36), Литва (44), Угорщина, Чехія і Словаччина.

За 10-бальною шкалою Гонконг одержав 8.7 балів. Для порівняння, США - 8.2, Китай - 5.7, Естонія і Фінляндія - 7.7, Литва і Франція - 6.8, Німеччина - 7.3, Ізраїль - 6.6, Латвія і Японія - 7.0, Польща - 6.4, Росія - 5.0, Україна - 5.3 (у 1995 році рейтинг Росії й України був однаковим - 3.7).

У дослідженні країни оцінювалися за п’ятьма критеріями: розміри уряду, правова база і захист майнових прав, доступ до реальних грошей або надійних валют, свобода міжнародної торгівлі та регулювання.

Економічно вільні країни в 2004 році залучили 11 тис.дол. інвестицій на одного працюючого, економічно невільні держави - 847 дол. Продуктивність інвестицій у вільних країнах вища в 70 разів, ніж у невільних.

Країни з більшою економічною свободою мають істотно вищі доходи на душу населення (у середньому 26.1 тис. дол. на мешканця країни, яка входить до першої п’ятірки і 2.8 тис.дол. на мешканця країни з останньої п’ятірки). Середня тривалість життя в країнах з максимальною економічною свободою більше ніж на 20 років перевищує аналогічний показник у країнах з мінімальною економічною свободою.

Крім того, у країнах з більшою економічною свободою вищий рівень грамотності й нижчий рівень дитячої смертності. Економічна свобода зменшує можливості для корупції серед чиновників і масштаби «тіньової» економіки. У цілому в період з 1980-го по 2002 рік глобальна економічна свобода зросла.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus