УКРАЇНА

20:52

24.04

Влада

Пенсіонер виграв у Європейському суді 1300 євро

0

Європейський суд з прав людини присудив пенсіонерові, ветеранові Великої Вітчизняної війни Анатолієві Шмалькові з Дніпропетровська 1300 євро, повідомляють «Українські Новини».

Анатолій Шмалько, 1930 року народження, інвалід і страждає від міастенії.

У березні 1999 року він звернувся до Європейського суду у правах людини з позовом на дніпропетровське управління охорони здоров’я і дніпропетровську лікарню №1 про відшкодування моральної і матеріальної шкоди. Між 1996 і 1998 роками вони відмовлялися надавати йому запропоновані ліки «Калимін-60» безкоштовно, усупереч відповідній постанові Кабінету Міністрів. Таким чином, він був змушений купувати ліки в Росії, Німеччині і Великій Британії.

Позивач оскаржив те, що в належний час не було ухвалено судове рішення за його заявою, чим було порушено його право на справедливе слухання справи. Він також оскаржив те, що були порушені його майнові права.

Суд одноголосним рішенням присудив Шмалькові 1000 євро в рахунок відшкодування збитків і 300 євро - відшкодування витрат.

Нагадаємо, 30 червня Європейський суд у правах людини поставив за обов’язок Україні виплатити 2 працівникам ПТУ №20 (Конотоп, Сумська область) по 3,3 тис. євро, а мешканцеві села Нова Водолага (Харківська область) 2 тис. євро.

Кількість розглянутих справ проти України зростає з кожним роком: 2002 року було ухвалено 1 рішення, 2003 - 6, з початку 2004 - 5 рішень Європейського суду.

За даними Міністерства юстиції, аналіз рішень Європейського суду свідчить, що причинами порушення прав людини найчастіше є проміжки-діри в українському законодавстві й у практиці його застосування.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus