УКРАЇНА

02:30

22.06

Влада

Адміністрація Буша обікрала Ірак на мільярди доларів

0

Великий скандал розбурхується довкола діяльності Фонду реконструкції Іраку: Адміністрація Джорджа Буша з невідомих причин зуміла вилучити з нього кілька мільярдів доларів під невідомими приводами. Про це заявив депутат палати представників Конгресу США від Республіканської партії Генрі Ваксман, повідомляє РБН.

Наприклад, 1 млрд. доларів «зник» з Фонду реконструкції буквально за місяць до передачі влади законному урядові – пише авторитетна британська газета Guardian, що посилається на дані Ваксмана. Так, за останній рік в Іраку американською цивільною адміністрацією було допущено гігантську кількість фінансових порушень.

Незалежна аудиторська перевірка Фонду дійшла висновку, що він був абсолютно незахищений від сумнівних махінацій і цілком позбавлений «фінансової прозорості». Не залишилася осторонь від скандалу і компанія Halliburton – з Фонду реконструкції Іраку вона одержала не менше 1,5 млрд доларів. На думку Ваксмана, особлива роль у махінаціях навколо Фонду реконструкції Іраку належить екс-главі тимчасової адміністрації США Полю Бремеру – частина фінансових потоків, виразно, здійснювалася через нього.

Guardian поставила для себе питання: які корпорації чи фізичні особи, крім компанії, підконтрольної віце-президентові США, стали власниками іракських нафтових мільярдів.

Нагадаємо, Halliburton З., у 1995-2000 роках очолюванаа теперішнім віце-президентом США Діком Чейні, от уже 5 місяцівів знаходиться в центріі тривалогоого скандалуу про два великі контракти більш ніж на 18 млрд доларів. Забезпечення обідами багатотисячної армії в більш ніж 60 їдальнях було одним зі значних пунктів контракту на постачання. За умовами контракту, Halliburton мала була забезпечувати армійський контингент в Іраці продовольством і житлом, а також надавати військовим пральні і поштові послуги.

Kellogg Brown & Root (KBR), якийсь час тому пред’явив рахунки за контрактами на забезпечення продуктами харчування їдалень військ США в Іраці і Кувейті, є підрозділом компанії Halliburton. Пред’явлені американському урядові компанією-підрядником KBR рахунки виявилися завищеними більш ніж на 36%.

Компанія КВ пояснила розбіжності тим, що була змушена забезпечувати додаткові порції, і, на її попередні підрахунки, реальні обсяги постачань продовольства на 19% перевищили передбачені контрактом. Також однією з причин збільшення виплат називали той факт, що контракти виконували в зоні воєнних дій, де зміна чисельності особового складу відбувається дуже швидко і практично непрогнозовано. Аудитори Пентагона стверджували, що KBR завищила кількість військовослужбовців, і в такий спосіб одержала кілька зайвих мільйонів доларів.

Варто зазначити, що раніше незалежні гуманітарні організації також вказували на витік грошей з Іраку. Восени минулого року Christian Aid поширила доповідь, у якій йшлося про те, що близько 4 млрд. доларів, отриманих за продану іракську нафту і призначених для реконструкції країни, були переведені на банківські рахунки, підконтрольні Тимчасовий адміністрації Іраку, створеній за керівної ролі США.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus