УКРАЇНА

10:50

27.05

Влада

В українському інтернеті постане ще один домен

0

В українському інтернет-домені .ua до кінця місяця має з’явитися перший за останні чотири роки публічний домен другого рівня in.ua, призначений для індивідуальних користувачів, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Відповідний договір підписали адміністратор домена .ua ТОВ «Хостмайстер» і адміністратор створюваного домена інтернет-провайдер ЗАТ «Технологічні системи».

Відповідно до договору, делегування доменів третього рівня в домені in.ua (наприклад, ім’я.in.ua) почнеться 1 вересня цього року.

В даний момент у домені .ua є 51 публічний домен, серед іншого 46 регіональних (26 доменів відповідають територіальним одиницям - областям, АРК і Севастополеві, 20 - їхні дволітерні скорочення, наприклад, домени Донецька й області - donetsk.ua і dn.ua) і 5 спеціалізованих доменів: com.ua для комерційних організацій, org.ua - для громадських організацій, gov.ua - для держорганів, edu.ua для освітніх установ, net.ua для компаній, пов’язаних з Інтернет. Усі ці домени були делеговані до 2000 року. Зараз у цих доменах зареєстровано близько 120 тис. доменів третього рівня.

Домен .ua був делегований міжнародною організацією IANA (пізніше ці функції перейшли до ICANN) українським громадянам Дмитрові Кохманюку (адміністративні питання) і Ігорю Свиридову (технічні питання) 1992 року в інтересах всього українського інтернет-товариства. До 2001 року домен розвивали ентузіасти, що об’єдналися в українську групу координації мережі (UANCG), що 2001 року заснували ТОВ «Хостмайстер». Починаючи з 2001 року про свої претензії на домен почала говорити українська держава.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus