УКРАЇНА

17:34

21.05

Влада

Поляки хочуть захищати свободу слова в Україні

0

Польські журналісти готові організувати акцію солідарності в Польщі проти утисків українських колег. Про це заявили, перебуваючи у Львові, представники Інституту «Мости на Схід», що розвиває українсько-польські відносини й організовують тренінги і семінари для журналістів Польщі, Словаччини, України, Білорусі, Молдови і Росії.

Як повідомили в Інституті масової інформації, приводом для такої заяви став арешт і необхідність переховуватися колишнього редактора радіо «Континент» Сергія Шолоха. Поляки кажуть, що вони готові надати цій справі ще більшого розголос у своїх медіа, апелювати до міжнародних журналістських організацій і зробити журналістові моральну підтримку. Вони вважають, що це - дієвий спосіб уплинути на ситуацію зі свободою слова в Україні.

«Ми не можемо допомогти в ситуації з закриттям газети або радіо, але можемо допомогти журналістам», - заявив голова Інституту «Мости на Схід», екс-міністр оборони Польщі Януш Онишкевич. При цьому він нагадує, що в 1980-і роки в Польщі теж переслідували журналістів, але, разом з тим, Польща залежала від гарних відносин із Західною Європою і США. Тому польські політики змушені були брати до уваги думка цих країн.

За його словами, для України також важливий хороший імідж на Заході, тому розголосом справ українських журналістів можна формувати відповідний тиск.

Польські журналісти, за їхніми словами, чекають сигналів з України про такі випадки: або буде йти мова про завдану шкоду представникам мас-медіа, або про погрозу виходу визначеного матеріалу. У такому випадку представники Інституту «Мости на Схід», а серед них чимало журналістів, збирають колег з різних країн Європи і відразу ж приїжджають в Україну для журналістського розслідування.

Поляки також упевнені, що крім засобів, за яких вони можуть звертатися в міжнародні фонди для цих цілей, мова йде і про моральну підтримку, повідомляє LIGA ONLINE.

Поляки не заперечують, що в польських мас-медіа теж чимало проблем з розвитком. Але вони переконані, що пережитим досвідом Польщі в становленні демократичних ЗМІ можуть скористатися українські журналісти.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus