УКРАЇНА

11:46

22.04

Влада

Кучма розвіяв надії вчителів

0

Президент Леонід Кучма наклав вето на закон про визнання заборгованості з соціальних виплат учителям державним боргом. Про це «proUA» повідомили в прес-службі президента.

Кучма відзначив, що на нинішньому етапі істотне збільшення витрат може призвести до розбалансування бюджетного процесу й істотного зменшення можливостей з розв’язання інших актуальних соціальних проблем.

Зокрема, для проведення виплат із загального фонду держбюджету необхідно передбачити близько 7 млрд. гривень, для повернення плати за користування житлом з опаленням і світлом необхідно передбачити більше ніж 200 млн. гривень за кожен рік, а приведення до відповідності схем посадових окладів вимагає додатково щорічно більш як 11 млрд. гривень.

Кучма вважає, що спроби виділити працівників освіти без одночасного розв’язання проблем відповідних виплат іншим слабо захищеним категоріям громадян порушує конституційний принцип рівності громадян перед законом.

Одночасно Кучма підкреслив необхідність підготовки законопроекту з комплексного врегулювання цього питання з урахуванням усіх категорій громадян, яким мають проводитись аналогічні виплати.

Нагадаємо, що 24 червня 2004 року Верховна Рада визнала борги з соціальних виплат учителям державним боргом. Закон передбачав повернення в повному обсязі педагогічним працівникам у сільській місцевості плати за користування житлом з опаленням і світлом. Погашення такої кредиторської заборгованості мало проводитися за рахунок коштів держбюджету протягом 5 років з 2005 року.

Нині, у зв’язку з відсутністю цього закону, за рішенням судів за позовами учителів виконавчі служби блокують рахунки районних відділів освіти. Таким чином, заборгованість держави перед вчителями за минулі роки повертається за рахунок місцевих бюджетів, тобто із коштів на освіту, які, між іншим, призначені й для поточної виплати зарплати вчителям.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus