УКРАЇНА

05:22

22.05

Влада

Кучма пропонує депутатам розробити законопроект про політичну опозицію в Україні

0

Президент України Леонід Кучма пропонує народним депутатам невідкладно розробити та ухвалити законопроект “Про політичну опозицію в Україні”. Про це йдеться у щорічному посланні Президента до Верховної Ради України, повідомляє «УНІАН».

Президент вважає, що опозиційні фракції у парламенті 4-го скликання виявляють високу законодавчу активність, намагаючись реалізувати власні передвиборчі програми та політичні інтереси, однак через різні причини можливості реалізації опозицією своїх функцій значно обмежені. Кучма переконаний, що нормативне та інституційне закріплення політики правового статусу опозиції має охоплювати такі питання як участь у виборчому та інших видах установчого процесу, доступ до керівних посад у представницьких органах влади, рівний доступ до ЗМІ, можливість вільно пропагувати власні погляди серед населення, свобода проведення демонстрацій, мітингів, зборів тощо. А також доступ до інформації органів державної влади, в тому числі і таємної, безперешкодний доступ до визначених законодавством джерел фінансування.

З цієї метою Л.Кучма пропонує парламенту невідкладно опрацювати законопроект про політичну опозицію в Україні та внести зміни до чинного регламенту Верховної Ради України. Серед прав опозиційної парламентської меншості, на думку глави держави, доцільно було б передбачити представництво фракцій і груп опозиції у керівництві парламенту, зокрема у комітетах і комісіях, органах, що призначаються Верховною Радою України; закріплення за опозицією посад голів певних комітетів Верховної Ради України, зокрема з питань бюджету, свободи слова та інформації, законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, боротьби з організованою злочинністю та корупцією; права на ініціювання проведення позачергового пленарного засідання Верховної Ради України; формування періодично (у встановлений регламентом день) порядку денного роботи Верховної Ради України; гарантування права на доповідь, співдоповідь під час розгляду парламентом найбільш суспільно значущих питань тощо.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus