УКРАЇНА

06:17

23.05

Влада

У Києві пройшов хресний хід пам’яті Миколи ІІ

0

Сьогодні в Києві біля Успенського собору Києво-Печерської Лаври відбувся молебень і хресний хід пам’яті останнього російського імператора Миколи II і членів його родини. 17 липня виповнилося 86 років із дня розстрілу царської родини більшовиками, - повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У молебні взяло участь близько 300 осіб, які приїхали з різних регіонів України, а також Білорусі та Росії. Організаторами хресного ходу виступили Союз православних братств Української православної церкви Московського патріархату і “Русское движение”.

Нагадаємо, що Микола II, члени його родини і кілька інших домочадців були розстріляні 17 липня 1918 року більшовиками в будинку Іпатьєвих під Єкатеринбургом. Пізніше під Єкатеринбургом були знайдені людські рештки, державна експертиза яких показала, що це рештки Романових. Унікальні знахідки поховали в царській усипальниці Петропавлівського собору Петербурга 17 липня 1998 року в присутності першого президента Росії Бориса Єльцина, інших державних діячів і нащадків Романових. Разом з тим, Російська православна церква мала сумніви щодо істинності «єкатеринбурзьких рештків».

Цар Микола, цариця Олександра, царевич Олексій і чотири великі князівни Ольга, Тетяна, Марія і Анастасія в серпні 2000 року були долучені до лику святих.

Однак через шість років після поховання решток, за припущенням, останнього російського імператора Миколи II і членів його родини, Російська православна церква, як і раніше, сумнівається в їхній справжності. «Церкві так і не надали переконливих свідчень істинності «єкатеринбурзьких рештків», тому її позиція не зазнала змін», - заявив керівник прес-служби Московської патріархії Віктор Малухін.

Разом з тим, як повідомляв раніше глава синодальної комісії з канонізації митрополит Ювеналій, Церква, як і раніше, готова у випадку проведення подальших досліджень повернутися до розгляду питання про істинність знайдених решток. Одночасно митрополит поскаржився, що «з моменту їхнього поховання увага наукових кіл і держави до цієї теми ослабла».

Через кілька років після поховання сумніви Церкви підтвердили японські вчені, які провели аналіз краплі поту, знайденої на одязі Миколи II, а також волосся, нігтів і кісткових решток його брата – князя Георгія. Крім того, вони вивчили зразки крові Тихона Куликовського-Романова, який помер у 1993 році, - сина великої князівни Ольги, наймолодшої сестри останнього імператора.

Результати всіх цих досліджень були зіставлені з характеристиками ДНК «єкатеринбурзьких рештків». У підсумку відразу за п’ятьма позиціями зразки, що перебували в розпорядженні японських дослідників, не збіглися з генетичними характеристиками єкатеринбурзьких знахідок.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus