УКРАЇНА

01:28

24.05

Влада

Верховна Рада дозволила швидкий доступ на територію України збройних сил НАТО

0

Верховна Рада України надала збройним силам НАТО право швидкого доступу на територію країни.

За ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України, штабом Верховного головнокомандувача об’єднаних збройних сил НАТО в Атлантиці і штабом Верховного головнокомандувача об’єднаних збройних сил НАТО в Європі відносно забезпечення підтримки операцій альянсу з боку України проголосували 237 народних депутатів, проти - 61 з 421, зареєстрованого в залі. Проти висловилися комуністи і ряд соціалістів, не брали участі у голосуванні фракції БЮТ і частково «Наша Україна», повідомляють «Подробности».

Меморандум визначає правові засади підтримання Україною проведення військових або миротворчих операцій НАТО в рамках угоди «Партнерство заради миру». Документ передбачає надання Україною технічної, інформаційної, медичної та іншої допомоги військовим підрозділам НАТО під час виконання воєнних операцій і військових навчань. Види і засоби підтримки Україною операцій НАТО визначатимуться окремими угодами.

Меморандум визначає, що така допомога має надаватися на платній основі. При цьому встановлюється режим звільнення господарських операцій від оподатковування та інших обов’язкових зборів.

Документ надає збройним силам НАТО право швидкого доступу на територію України, якщо це необхідно для реалізації загальної політики альянсу.

У документі зазначається, що військова техніка збройних сил НАТО (літаки, вертольоти, танки, кораблі) в разі потреби може пересуватися територією України на підставі загального дозволу.

Закон має бути підписаний президентом України.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus