УКРАЇНА

15:27

18.03

Влада

Сумських телевізійників звинуватили в порушенні журналістської етики

0

Учора мешканці Сум підтримали студентів, які протестують проти об’єднання трьох вузів міста в Сумський національний університет. Мешканців обурила передача в прямому ефірі місцевої телерадіокомпанії “Відікон”, яка суперечила основам журналістської етики, повідомляє «Обком».

Журналісти телекомпанії запропонували студентам, які беруть участь в акції протесту в наметовому містечку, узяти участь в прямому ефірі щодо проблеми створення Сумського національного університету (СНУ). До цього на ТРК відбулися 3 прямі ефіри, права слова на яких учасники руху опору не мали. Студенти погодилися заявити своїх учасників, за попередньою домовленістю їх повинно було бути двоє: завідуючий кафедрою Сумського державного університету Леонід Мельник та студентський ректор СумДУ Ірина Меркун.

Проте, коли ввечері представники руху опору з’явилися на ТРК їм заявили, що брати участь у передачі будуть лише троє: перші проректори СНУ Іваній та Васильєв (сторона, яка виступає за створення єдиного університету) і їх опонент з боку руху опору – Ірина Меркун. На прохання впустити до студії ще студента педагогічного університету, або ж залишити Ірину один-на-один з проректором Васильєвим генеральний продюсер ТРК відмовив, пояснюючи це правом приватної кампанії вирішувати самостійно склад учасників. Відтак студентам довелося залишити в студії Ірину саму.

Під час ефіру аргументи перших проректорів СНУ виявились слабшими проти думки студентського ректора. Однак сама передача була побудована не демократично: ведуча прямого ефіру мала заангажовану позицію і постійно намагалася перешкодити Ірині висловитися до кінця. Не зважаючи на психологічний тиск, це не завадило Ірині ствердити свою основну думку: СНУ створюється не в інтересах студентства, а в інтересах чиновників і це думка більшості викладачів і студентів.

Після завершення прямого ефіру люди з сусідніх будинків біля ТРК виходили на вулицю, вітали Ірину, а потім ціла колона сумчан пішла до наметового містечка. Студенти, викладачі та батьки написали заяву до комітету зі свободи слова розцінити ситуацію на ТРК “Відікон” з позиції журналістської етики.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus