УКРАЇНА

02:16

27.04

Влада

Російський журналіст шукає притулку в Україні

0

Українські правозахисники почали загальнодержавну акцію за надання політичного притулку незалежному російському журналісту, одному з керівників незареєстрованної в Росії організації Революційне контактне об’єднання, редакторові бюлетеня «Радикальна політика» Борисові Стомахіну. Як повідомляє «УНІАН», про це заявив координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман.

За його словами, приводом для організації цієї акції, до якої він закликає приєднатися інші громадські організації, стала відмова міграційної служби Вінницької області в наданні Борису Стомахіну статусу біженця, яка відхилила його заяву як «очевидно не обґрунтовану».

Сам Борис Стомахін сьогодні на прес-конференції заявив, що просити притулку в Україні його змусило політичне переслідування в Росії за різку критику на адресу політики діючої влади РФ, зокрема, її дій відносно Чечні та чеченського народу. Через це правоохоронні органи Росії почали переслідування Бориса Стомахіна, порушивши проти нього кримінальну справу за нібито заклик до насильницької зміни конституційного ладу в країні та розпалення расової і національної ворожнечі.

Своєю чергою, Дмитро Гройсман також відзначив, що у разі, якщо не вдасться вирішити проблему Бориса Стомахіна в органах української міграційної служби, очолювана ним організація буде змушена звернутися до суду, тому що «співробітники Вінницької міграційної служби грубо порушують українське законодавство з питань надання статусу біженця».

Організатори прес-конференції також оприлюднили відкритий лист до голови Державного комітету України у справах національностей і міграції Геннадія Москаля, у якому звертаються до Держкомнацміграції з вимогою скасувати як незаконне рішення міграційної служби Вінницької області про відмовлення в оформленні документів для вирішення питання про надання Борисові Стомахіну статусу біженця, і поставити за обов’язок міграційній службі розглянути клопотання шукача притулку по суті.

Також на прес-конференції повідомили, що в межах всеукраїнської громадської кампанії за надання Борисові Стомахіну політичного притулку в Україні буде проводитися збір підписів під листом до Держкомнацміграції на сайті www.rupor.org.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus