УКРАЇНА

16:53

20.05

Влада

КС просять заборонити держохоронцям бути підприємцями

0

50 депутатів Верховної Ради просять Конституційний Суд визнати неконституційним пункт 9 Положення про Державну службу охорони (ДСО), що дозволяє атестованим працівникам міліції займатися підприємницькою діяльністю.

Про це йдеться в спільному повідомленні Асоціації українських банків і Комітеті Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, повідомляють «Українські Новини».

Відповідно до пункту 9 Положення про Державну службу охорони, ДСО проводить свою діяльність на принципах госпрозрахунку за рахунок коштів, отриманих її підрозділами охорони, підприємствами та установами за організацію і надання послуг з охорони і безпеки відповідно до договорів, а також інших надходжень, передбачених законодавством.

У повідомленні також йдеться, що вартість робіт, пов’язаних з охороною об’єктів і безпекою громадян, визначається ДСО, виходячи з принципу самоокупності і використання вільних цін.

На думку авторів повідомлення, за таких умов ДСО фактично займається підприємницькою діяльністю, спрямованою на досягнення економічних і соціальних результатів для одержання прибутку і, таким чином, є суб’єктом підприємницької діяльності.

Крім цього, на думку авторів звернення, існування при Міністерстві внутрішніх справ суб’єктів підприємницької діяльності, де працюють офіцери, суперечить вимозі закону «Про міліцію», відповідно до якого атестованим співробітникам МВС заборонено займатися будь-якими видами підприємницької діяльності.

Як зазначив президент Асоціації Олександр Сугоняко, АУБ також вважає, що ДСО є монополістом на ринку охоронних послуг для банків, додавши також, що Антимонопольний комітет розділяє таку думку.

Ініціатором звернення до Конституційного Суду став голова Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Володимир Стретович, а співавторами звернення стали депутати з різних парламентських фракцій.

Більшість з діючих в Україні 158 банків користаються послугами ДСО. На початку поточного року АУБ критикував підвищення ДСО з 1 січня вартості охоронних послуг для банків на 30-50% до 12,37-14,5 гривень/годину.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus