УКРАЇНА

05:56

25.05

Влада

Гавриш не довіряє системі «Рада» і пропонує голосування за політреформу бюлетенями

0

Система «Рада» у день голосування за закон про вибори народних депутатів на пропорційній основі «виявила якусь демонічну витонченість». Таку думку в інтерв’ю щотижневику «Столичные новости» висловив координатор парламентської більшості та лідер фракції «Демократичні ініціативи» Степан Гавриш.

Нагадаємо, що після голосування за пропорційний закон 25 березня деякі депутати заявили, що система «Рада» раптово дала збій.

За словами Гавриша, зараз важко сказати, керував хтось системою «Рада» або це була фатальна випадковість. Одночасно він висловив припущення, що «електронна система спрацювала не з волі, а всупереч волі тих, хто закладав у неї команду або вірус». Народний депутат зазначив, що перевірити це складно, але наголосив, що буде наполягати на проведенні ретельної експертизи.

«До речі, хотів би нагадати, що головуючий на засіданні за заявою когось із сесійного залу про відсутність депутата може відключити його картку. Тобто в спікера і його заступників є можливість керування електронними картками депутатів», - сказав Гавриш.

Координатор парламентської більшості також сказав, що «при цьому сесійний зал не в змозі контролювати процес». «Це ще раз підтверджує мою думку, що нашим голосуванням можна керувати», - сказав Гавриш. І додав, що після того, що відбулось, у нього колосальна недовіра до системи «Рада». «Єдине, у чому я впевнений — голосування за пропорційний закон було генеральною репетицією перед політиреформою», - зазначив Гавриш.

Лідер парламентської фракції також сказав, що історичним голосуванням 25 березня було перейдено «Рубікон політичної реформи». Однак, додав він, оскільки система «Рада» викликає «сильні сумніви в тому, що в її роботу не можна втрутитися», прийдеться думати над регламентом, над зміною способу голосування за конституційні зміни.

Сам Гавриш пропонує голосувати іменними бюлетенями. За його словами, потрібно підготувати бюлетені, які неможливо підробити, продумати кілька сценаріїв голосування, обрати членів рахункової комісії. Саме голосування, на думку депутата, має відбуватися в такий спосіб: депутат одержує бюлетень, підписує його та відкрито опускає в урну.

За словами Гавриша, під час обговорення цього питання на конституційній комісії, опозиція запропонувала свій варіант: голосувати перед відеокамерою, коли кожен депутат на вклик спікера встає і говорить «за» він або «проти». Однак цей спосіб суперечить регламентові, зазначив лідер парламентської фракції, додавши, що розуміє, чого добивається опозиція. «Однак представники більшості не так дурні, щоб дозволити своїм опонентам блокувати трибуни і не допустити голосування», - помітив Гавриш.

  Посилання за темою:  

» Новини: Гавриш не бачить перспектив фракції мажоритарників

» Новини: Гавриш вважає, що за виборчий закон буде проголосовано, а Волков називає це «кроком у безвихідь»

» Новини: Гавриш не виключає завтрашнього голосування по закону про вибори народних депутатів

» Новини: Гавриш проти Форуму демсил і висування єдиного кандидата до проведення політреформи

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus