УКРАЇНА

05:17

26.05

Влада

Ющенко почав боротьбу з антисоціальною політикою уряду

0

Члени фракції «Наша Україна» Віктор Ющенко, Віктор Пинзеник і Сергій Терьохін подали на розгляд до Верховної Ради законопроект, який зобов’яже уряд внести в дохідну частину державного бюджету неврахованих 10 млрд. гривень і розподілити їх за пріоритетними соціальними напрямками. Про це заявив сьогодні на прес-конференції лідер Блоку “Наша Україна” Віктор Ющенко, повідомляє “LIGA ONLINE”.

За його словами, економічні розрахунки, проведені експертами блоку, свідчать, що уряд занизив дохідну частину бюджету на 10 млрд. грн. У цьому законопроекті йдеться і про підвищення мінімальної зарплати до 240 грн уже з 1 квітня поточного року.

Віктор Ющенко також пропонує внести зміни до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», які, за його словами, дозволять припинити маніпуляції уряду зі зниженням на 70 гривень показника середньої зарплати за 2002 рік. Лідер блоку “Наша Україна” нагадав, що така позиція Кабміну призвела до штучного заниження розміру пенсій.

Крім того, проектом пропонується передбачити, що стипендії мають становити не менше 50% розміру прожиткового мінімуму.

Також Ющенко та інші автори проекту вимагають скасувати ПДВ для книговидавців і ЗМІ та наполягають на відновленні Закону «Про державну підтримку видавничої справи в Україні».

Коментуючи вимогу про включення в дохідну частину бюджету 10 млрд. грн, Ющенко повідомив, що бюджет на 2004 рік уряд розраховував, виходячи з прогнозу ВВП у 4,6%, а тепер члени уряду прогнозують зростання ВВП на 9,5%. А це, як переконаний Віктор Ющенко, свідчить про приховування доходів бюджету. Він також заявив, що буде вимагати винесення зазначеного законопроекту до порядку денного сесії під час засідання погоджувальної ради лідерів парламентських фракцій і комітетів, яка відбудеться 5 квітня.

Характеризуючи нинішню фінансову ситуацію в Україні Віктор Ющенко сказав, що рівень тенізації української економіки залишається надзвичайно високим, а фіскальна політика держави спрямована на гноблення бізнесу і перешкоджає припливу в Україну інвестицій. Він також висловив здивування з приводу рішення МВФ надати Україні кредит за програмою « попереджувальний stend by», а також недавнього зняття з України санкцій FATF, що були накладені на Україну за високий рівень корупції. «Приведіть до мене бізнесмена, який сьогодні може одержати повернення ПДВ, не сплативши 30–40% «відкату» податковим органам», - проілюстрував свої слова Ющенко. На думку Ющенка, рішення міжнародних фінансових інституцій є «розмінною монетою в сплату за певні дії української влади». Водночас глава «НУ» не уточнив, які саме дії він має на увазі.

  Посилання за темою:  

» Новини: Україна не буде використовувати кредит МВФ за програмою «попереджувальний stand-by»

» Новини: МВФ прогнозує дефіцит бюджету України в 1,8% ВВП

» Новини: МВФ надав Україні 605 млн.доларів кредиту

» Новини: «Наша Україна» почала всеукраїнську акцію протесту

» Новини: МВФ розгляне питання про співробітництво з Україною

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus