УКРАЇНА

17:47

24.06

Влада

Кабмін: Реверс – тимчасове рішення

0

Кабінет міністрів назвав рішення про використання нафтогону «Одеса – Броди» у реверсному напрямку – тимчасовим кроком. Незважаючи на це, робота зі створення комерційних і організаційних умов для транспортування нафтогоном легкої каспійської нафти до Європи тривати далі. Про це повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

«Укртранснафта» провела експертизу пропозицій компанії «ТНК-BP», у якій передбачається використання нафтогону для транспортування російської нафти «Юралс» в обсязі 9 млн. тонн щорічно і кредитна підтримка на закупівлю 425 тис. тонн технологічної нафти для заповнення нафтогону «Одеса – Броди». В «Укртранснафті» цю пропозицію визнали дуже вигідною. Прийняття пропозиції «ТНК-ВР» дає змогу Україні одержати дохід у сумі 91,8 млн. доларів США.

Також «Укртранснафта» розглянула і проаналізувала пропозиції компаній ЗАТ «НК «Казмунайгаз», «СОМ Петрол», українсько-казахстанської компанії «Транс-Юг», компанії «Лотос», ПКН «ОРЛЕН», компанії «Шеврон/Тексако», що, як очікують, можуть взяти участь у проекті транспортування нафти до Європи.

Наразі Кабінет Міністрів роз’яснив, що повернутися до ідеї реверсу було вирішено тому, що протягом найближчих трьох років експлуатація нафтогону «Одеса – Броди» у прямому напрямку неможлива. Серед причин уряд назвав відсутність виходу до північних європейських ринків (Польща, Німеччина). Термін проектування і будівництва такого нафтогону - принаймні, три роки, орієнтована вартість будівництва – 500 млн. євро; немає і технічної можливості перекачування легких сортів нафти існуючою системою європейських нафтогонів (мінімальні необхідні інвестиції становлять 45 млн. євро). Крім того, у Каспійському регіоні добувають недостатньо нафти, щоб заповнити український нафтогін, а запланований на найближчі три роки видобуток розподілено між головними експортними напрямками, серед яких відсутній напрямок «Одеса – Броди».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus