УКРАЇНА

12:00

21.05

Влада

Кивалов не вірить у чесні наміри кандидатів

0

Голова Центральної виборчої комісії Сергій Кивалов не вірить, що кандидати на президента домовляться про проведення чесної боротьби на виборах. Про це він заявив у інтерв’ю Медиіа-центру «Кандидат».

«Ви вірите, що кандидати можуть домовитися? Я, чесно кажучи, ні. Якщо кандидат у президенти людина інтелігентна, людина, знаєте, толерантна, людина статечна, то вона, напевно, все-таки не буде дозволяти собі нічого зайвого», – сказав Кивалов. За його словами, чесність виборів залежатиме від уваги громадських організацій. «Якщо хтось думає, що вибори проходять ідеально, то цього ніколи не буває. Інша справа, що ми повинні до цього прагнути, ми повинні максимум зусиль докласти саме в цьому напрямку», – наголосив Кивалов. Коментуючи пропозиції різних кандидатів про підписання різних декларацій про проведення чесних кампаній голова ЦВК сказав: «Те, що Володимир Михайлович Литвин пропонує, дай Боже, щоб це дійсно було і відбулося. Я в це, чесно кажучи, не дуже вірю».

Кивалов також розповів, що закон про вибори президента ще потрібно допрацьовувати. Зокрема, за його словами, це стосується організації виборів і голосування за рубежем, оскільки відповідно до однієї з норм, за рубежем повинна бути створена територіальна виборча комісія, а згідно з іншими – ні. «Я розумію, що це технічна помилка, але для нас це догма. Для нас це є норма в законі, ми її повинні виконувати - а там не передбачено», – сказав Кивалов.

Він також повідомив, що використання прозорих урн для голосування може ускладнити дотримання конституційного права виборців на таємне голосування. «А якщо цей бюлетень розгорнеться? Якщо це хтось побачить, то буде порушено конституційне право про таємне голосування. Ми хотіли запропонувати конверт, щоб бюлетень вкладали в конверт, потім конверт кидається разом з бюлетенем – за законом не можна», – сказав голова ЦВК. Тому, радше за все, за словами Кивалова, будуть замовлені бюлетені, до яких ще в друкарні прикріплять липку стрічку для склеювання.

Що стосується створення єдиного реєстру виборців, то Кивалов сказав, що він буде створений «у кращому випадку через роки півтора». Він також додав, що це проблема не тільки України, але й багатьох європейських країн, а тому складанням списків виборців має займатися спеціальний орган.

Коментуючи відсутність у законі про вибори президента норми про присутність на виборчих дільницях громадських спостерігачів, Кивалов сказав: «Ми внесли свої рекомендації в парламент. Сьогодні громадські організації використовують інші моменти. Вони сьогодні беруть посвідчення журналіста, йдуть і здійснюють громадський контроль, я його так називаю і цього не потрібно боятися. Але потрібно, щоб ця норма була передбачена в чинному законодавстві».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus