УКРАЇНА

03:56

25.05

Влада

В Україні відкрито рік Польщі в Україні

0

Учора в Києві в Національному академічному театрі опери та балету імені Тараса Шевченка відбулося офіційне відкриття року Польщі в Україні за участю президентів Польщі й України. Про це повідомляє агентство «ІНФА».

«Відкриваючи рік Польщі в Україні, ми робимо демонстраційний крок уперед, для зміцнення наших відносин, тому що тепер, коли ми говоримо Польща, маємо на увазі - Європейський союз», - сказав президент України Леонід Кучма під час свого виступу на офіційній церемонії відкриття року Польщі в Україні. Він привітав Кваснєвського зі вступом Польщі в ЄС і наголосив, що він це робить першим з глав держав. «Особливі зв’язки з Україною, безумовно, збільшують вагу Польщі в очах Євросоюзу. Це - політичний капітал всередині Євросоюзу», – наголосив Кучма.

Леонід Кучма згадав, що на початку 90-х років минулого сторіччя, коли Україна і Польща спільно виходили з тоталітарного режиму і вступали на шлях демократії і свободи, прагнення наших народів поєднувало гасло: «Незалежна Польща немислима без незалежної України. Незалежна Україна немислима без незалежної Польщі».

Також Леонід Кучма висловив надію, що вступ Польщі в ЄС відкриє нові перспективи для україно-польського економічного співробітництва. «Ми розраховуємо, що вступ Польщі в Європейський Союз не послужить причиною витиснення українців з польського ринку, а навпаки - відкриє їм нові перспективи», - заявив Кучма.

Польський президент Олександр Кваснєвський у своїй промові зазначив, що «Польща і Україна разом в Європі», це не тільки гасло, а й політична ідея. «Незважаючи на численні драматичні сторінки в нашій історії, особлива близькість наших народів не викликає сумнівів», - сказав президент Польщі. Він також висловив побажання, щоб співробітництво між двома країнами здійснювалося не тільки в культурному плані, але й в інших галузях. За його словами, це гасло означає співробітництво двох країн в економічних сферах. Гасло «Польща й Україна разом у Європі», на думку Кваснєвського, означає також співробітництво обох країн у структурах НАТО. Він висловив переконання, що проведення року Польщі в Україні сприятиме тому, що Україна і Польща побудують спільне майбутнє. Кваснєвський нагадав слова Папи Римського Іоаннна Павла II про те, що Європейський континент має дихати 2-я легенями - західним і східним. Він також наголосив, що сьогодні немає незалежної Польщі без України, а України - без Польщі. Кваснєвський вважає позитивним цей факт, однак, за його словами, це і завдання на майбутнє, для розвитку двосторонніх відносин.

30 березня Президенти України і Польщі Леонід Кучма й Олександр Кваснєвський після концерту в Національній опері з нагоди відкриття Року Польщі в Україні поспілкувалися з польськими артистами і членами творчих колективів, які брали участь у концерті.

  Посилання за темою:  

» Новини: Сьогодні починається рік Польщі в Україні

» Новини: Кваснєвський зустрінеться з журналістами

» Новини: Буде перевірено процедуру приватизації комбінату «Huta Czestochowa»

» Новини: Оргкомітети готові розпочати Рік Польщі в Україні

» Новини: В Україну приїде Кваснєвський

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus