УКРАЇНА

06:08

25.05

Влада

Країни СНД хочуть наперед виправдати результати виборів

0

Заяви держав – учасниць СНД щодо неналежного виконання функцій ОБСЄ є спробою ряду країн «наперед виправдати результати виборів». Таку думку у понеділок в ході прес-конференції висловив перший заступник голови парламентського комітету із закордонних справ, віце-президент Парламентської Асамблеї ОБСЄ Ігор Осташ, повідомляє кореспондент «proUA».

Осташ зауважив, що в поточному році планується провести парламентські вибори в Казахстані і Білорусії, а також президентські вибори в Україні. Саме це і зумовило появу зазначеної заяви. Крім того, Осташ заявив, що обнародування заяви країн – учасниць СНД свідчить про паралельне функціонування в Україні двох міністерств закордонних справ – з одного боку Адміністрація Президента і з іншого – саме МЗС. «Поява цього документа стала несподіванкою для багатьох представників гілок влади в Україні, включаючи і посла України в ОБСЄ », – сказав Осташ.

Осташ наголосив, що в ході сесії ПАРЄ ОБСЄ були заслухані 2 виступи представників України щодо заяви держав – учасниць СНД про неналежне виконання функцій ОБСЄ. Обидва виступи носили негативний характер стосовно цієї заяви. Крім того, поява цієї заяви «практично перекреслює координацію діяльності країн у рамках ГУУАМ». «Це удар по існуванню ГУУАМ», – сказав він.

Осташ не виключив, що подібна заява може негативно позначитися на прийнятті бюджету ОБСЄ на 2005 рік. Оскільки всі рішення в ОБСЄ приймаються консенсусом, то деякі країни СНД будуть «тиснути на керівництво ОБСЄ» при прийнятті бюджету.

Осташ вважає, що дана заява не сприятиме поглибленню відносин України з ОБСЄ, особливо напередодні президентських виборів. Водночас говорити про якісь серйозні політичні наслідки для України у зв’язку з появою заяви поки зарано.

Осташ вважає, що Україна, поставивши підпис під даною заявою, показала, що вона надає перевагу відносинам із країнами в рамках СНД, а не з країнами ГУУАМ «Це завдасть серйозного удару по іміджу України».

Осташ відзначив, що в ході засідання окремо увага приділялася українському питанню. Зокрема у резолюції, ухваленій Парламентською Асамблеєю, ОБСЄ закликала Верховну Раду не узгоджувати проведення політреформи з президентськими виборами, забезпечити належне розслідування у випадках порушення виборчого законодавства на виборах у Мукачевому, припинити переслідування опозиційних ЗМІ і самої опозиції, а також вчасно направити запрошення спостерігачам для участі у виборах Президента.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus