УКРАЇНА

01:10

12.12

Влада

Бєларусь не задоволена реверсом «Одеса – Броди»

0

У Білорусії вкрай негативно відреагували на україно-російські домовленості про реверсивне використання нафтопроводу «Одеса – Броди», повідомляє «Обком».

«Ми думаємо, що такі речі повинні вирішуватися у тристоронньому форматі, а не нишком за спиною партнера, чиї інтереси просто зігнорували», - таку оцінку висловило джерело у державному нафтохімічному концерні Білорусії.

Основна проблема полягає у втратах білоруською стороною доходів від транзиту 9 млн. т нафти в напрямку «Броди – Одеса». Ділянка нафтопроводу «Дружба» на території республіки перевантажена і прокачати по ній додаткові обсяги нафти можна тільки шляхом заміщення транзиту, що йде у Польщу і Німеччину.

Транзитна нафта іде через всю територію Білорусії, тим часом як «реверсивна» буде йти територією республіки через плече, яке удвічі коротше. Втрати зараз підраховують, але за попередньою оцінкою вони становитимуть кілька мільйонів доларів на рік.

«Ми офіційно попереджали українську сторону, що наша система перевантажена і труба не гумова, а залізна. До нас не прислухалися, а тепер ставлять перед фактом», - прокоментувало джерело. «Якщо реверс всерйоз і надовго, то необхідно, щоб три сторони підписали відповідну міжурядову угоду про використання маршруту САМАРА-УНЕЧА-МОЗИР-БРОДИ-ОДЕСА, де має бути передбачене інвестування в розширення потужностей «Дружби», механізм компенсації Білорусії втрат від реверсу українського нафтопроводу. Ми в чужу кишеню не залазимо, але навіщо ж лізти в нашу?», - заявив співрозмовник агентства.

Невизначеною також, на його думку, є і ситуація із шестистороннім договором стосовно інтеграції нафтопроводів «Дружба» і «Адрія». «Якщо буде реверс, тоді як бути з «Адрією», на яку необхідно ще 5 млн. тонн додаткових потужностей?» – заявили в держконцерні.

На думку співрозмовника, можливо, що Білорусія також наполягатиме, щоб частина тарифу з реверсивного використання «Одеса – Броди» перераховувалася «Укртранснафтою» на рахунки білоруських нафтотранспортних компаній.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus