УКРАЇНА

10:47

24.05

Влада

Сьогодні Петра і Павла

0

Сьогодні, 12 липня, християни відзначають День святих апостолів Петра і Павла.

Святий апостол Петро - старший брат Андрія Первозванного - до своєї апостольської діяльності мав ім’я Симон, був рибалкою, мав дружину і двох дітей. Слідом за братом він пішов за Ісусом Христом, і нарекли його Кіфою - «камінь» (Петро). Петро належав до обраних учнів Ісуса - його визнали гідним бути присутнім при перетворенні Господньому на Фаворі, разом із Христом він був і в Гетсиманському саду під час Божественного молитовного служіння. Апостол Петро - єдиний з учнів Христа - намагався захистити Вчителя від тих, хто прийшов зрадити його на страждання і смерть. І хоча пізніше Петро тричі відрікся від Христа, він так щиро покаявся в цьому, що Господь простив його і першим з апостолів удостоїв побачити себе воскреслого.

Апостол Павло народився в місті Тарс (у Кілікії) у знатній родині, яка належала до секти фарисеїв, і мав права римського громадянина. До свого апостольського служіння він мав ім’я Савл і був ревним іудеєм, який ненавидів і безжалісно переслідував християн. Так було доти, допоки один раз на шляху в Дамаск, куди Павло направлявся, щоб віддати на муки християн, що там перебували, він не почув глас Господа і не був осліплений сяйвом Божественного Світла. Потім він був зцілений одним з апостолів - Ананієм, прийняв водохрещення і став проповідувати віру Христову. Згодом Петро і Павло проповідували її у своїх численних подорожах, у яких зазнали багато бідувань і гонінь.

На Русі День Петра і Павла збігався з початком гарячої пори – косовиці. Він відзначався і як свято рибалок, оскільки сам апостол Петро був рибалкою, і саме за риболовлею його вперше застав Христос.

Серед частувань, які зазвичай ставлять на стіл цього дня, - усілякі рибні страви: риба з яблуками, хроном, риба, тушкована в молоці, запечена з грибами та у сметані, просто рибна піджарка, вінегрет з молоками.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus