УКРАЇНА

21:08

24.04

Влада

Нафтопровід став компасом зовнішньої політики України

0

Польща розцінила рішення українського уряду щодо реверсного використання нафтогону “Одеса – Броди” як відвернення України від європейської інтеграції. Про це сказав віце-прем’єр Республіки Польща Єжи Хауснер, повідомив «УНІАН».

“Ніхто з представників польської влади не може не звернути увагу українців на те, що прокачування нафти в протилежний бік означатиме для нас відвернення України від проєвропейського напрямку”, – відзначив віце-прем’єр. На думку Хауснера, сьогодні серед українських еліт триває серйозна суперечка щодо подальшої інтеграції України — чи має вона бути більше проєвропейською чи проросійською, – і напрямок роботи трубопроводу є одна із складових цієї суперечки.

Польський урядовець зауважив, що його країна здивована рішенням Кабінету міністрів України. “Недавно ми були на польсько-українському економічному форумі у Ялті і, здавалося, що українці підтримують попереднє урядове рішення (про виключно європейський напрямок — Авт.). Зміна постанови Кабміну є несподіванкою для Польщі”, сказав Хауснер.

Віце-прем’єр зауважив, що Польща «звичайно, не у захваті від цього рішення».

Нагадаємо, що 5 липня 2004 року уряд України вніс зміни до своєї постанови від 4 лютого 2004 року, яким дозволив використовувати нафтогін “Одеса – Броди» для поставок російської нафти у напрямку з Бродів до Одеси.

8 липня наглядова рада державної нафтотранспортної компанії «Укртранснафта» схвалила підписання контракту з російсько-британською компанією ТНК-ВР, яка з весни 2003 року добивалася реверсу нафтогону. «Укртранснафта» розраховує підписати контракт з ТНК-ВР протягом двох тижнів, а перші поставки російської нафти заплановані на четвертий квартал 2004 року.

Раніше Україна мала намір качати по нафтогону виключно каспійську нафту і створити на його базі Євро-Азійський нафтотранспортний коридор, добудувавши свій нафтопровід до Полоцька (Польща).

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus