УКРАЇНА

18:40

20.05

Влада

Профспілки СНД проведуть з’їзд у Москві

0

Профспілки Росії, Білорусі, Казахстану й України обговорять проблеми профруху на пострадянському просторі на з’їзді, що відбудеться в Москві 10-11 липня, повідомляє «Інтерфакс».

«Наш з’їзд присвячено 15-річчю відродження робітничого руху в країні, що було ознаменовано масовими шахтарськими страйками, що почалися в Кузбасі й охопили потім усі вугільні регіони колишнього СРСР», - заявив раніше на прес-конференції в Москві голова оргкомітету з’їзду, лідер Незалежної профспілки гірників (НПГ) Росії Олександр Сергєєв.

Він нагадав, що саме на базі страйкових комітетів були створені нові профспілки на пострадянському просторі. «На своєму з’їзді ми маємо намір обговорити підсумки минулого 15-річчя і намітити плани подальшої боротьби за інтереси найманих робітників», - зазначив О.Сергєєв.

«Наступний з’їзд стане етапною подією в житті профспілок наших країн», - заявив зі своєї сторони президент Білоруського конгресу демократичних профспілок Олександр Ярошук. За його словами, «у даний час нові вільні профспілки відчувають на собі всезростаючий тиск влади, а також роботодавців». О. Ярошук повідомив, зокрема, що керований ним конгрес «не раз піддавався серйозним репресіям».

За словами лідера білоруських профспілок, у ситуації, що створилася, необхідно консолідувати дії національних профцентрів, які основним своїм завданням ставлять реальний захист прав найманих робітників.

Своєю чергою, президент Конфедерації вільних профспілок Казахстану Сергій Бєлкін висловив впевненість, що «глобалізації організацій роботодавців варто протиставити аналогічну глобалізацію діяльності національних профцентрів».

Прогнозуючи роботу майбутнього з’їзду, президент Конфедерації праці Росії Олександр Шепель зазначив, що, на його думку, масові акції профспілок на захист своїх прав і, серед іншого, акції протесту проти скасування соціальних пільг, не мали своєї дії. «Держдума не прислухається до думки профспілок і більшості населення, у зв’язку з чим необхідні інші механізми впливу на законодавчу і виконавчу владу».

Як повідомлялося на прес-конференції, 10 липня в Москві відбудеться ще кілька засідань різних профцентрів.

Відповідаючи на запитання, чи не є цей факт свідченням розколу в профспілковому русі, О.Сергєєв заявив, що, «скоріше, це спроби визначити свої позиції для того, щоб надалі з’явилася можливість погодити свої точки зору і, можливо, об’єднатися в ще більш широку організацію захисту соціальних прав трудящих».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus