УКРАЇНА

20:21

20.05

Влада

Польща: Україна підірвала довіру Європи

0

Рішення щодо реверсного використання нафтопроводу Одеса – Броди підриває довіру європейських партнерів до України, – заявила радник з торгових питань посольства Польщі в Україні Анна Лучинська-Ставронська. Її заява пролунала після того, як наглядова рада ВАТ ”Укратранснафта” уповноважила генерального директора компанії підписати угоду про реверс з представниками російсько-британської групи TНК-BP, повідомила «Німецька хвиля».

“Я глибоко здивована рішенням, яке ухвалила українська сторона, – каже радник польського посольства, – адже рішення про реверс суперечить нещодавно ухваленому рішенню про створення україно-польського підприємства для добудови нафтопроводу до Плоцька. Це тим більше дивно, що ми не маємо жодних повідомлень про те, що йде перегляд пунктів, за якими вже було досягнуто домовленостей”.

Лучинська-Ставронська також заявила, що після рішення про реверс надзвичайно важливий для ЄС економічний проект тепер постав під питанням.

За інформацією ВАТ “Укртранснафта”, проект угоди з TНК-BP передбачає транспортування нафти у реверсному напрямку (з Бродів – до Одеси) впродовж трьох років, обсяг транзиту – 9 мільйонів тонн на рік, контракт має передбачати умову ”качай або сплачуй” та кредит в 108 мільйонів доларів для закупівлі технологічної нафти.

Минулого тижня Кабінет Міністрів скасував своє рішення, яке передбачало транспортування виключно каспійської нафти.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus