УКРАЇНА

18:47

20.05

Влада

Харківські міліціонери незаконно перешкоджали роботі журналістів

0

У Харкові міліціонери з обласного УВС не дозволили знімати фасад будинку УВС, затримали оператора і журналістку „5 каналу” Олену Кочкіну, мотивуючи заборону зйомок фасаду тим, що це „режимний об’єкт”. Пізніше телевізійників відпустили, і вони продовжили працювати в Харкові. Про це повідомила Телекритика.

Олена Кочкіна розповіла, що група приїхала в Харків знімати матеріали для передачі Володимира Ар’єва “Закрита зона”, а також акредитуватися на з’їзд СДПУ(о), що відбудеться в суботу. Оператор зняв план прокуратури, а потім журналісти під’їхали до обласного УВС, щоб зняти фасад будівлі, що реконструювався. “Підійшли спочатку без камери до охорони і пояснили, що ми тут зніматимемо, – сказала Олена Кочкіна. – Буквально через 10 хвилин я побачила, що до оператора підійшов якийсь чоловік і вимагав припинити зйомку. Ми не мали причин цього робити. Потім цей чоловік зайшов у будівлю УВС і звідти вже вийшла людина в формі. Він сказав, що тут заборонено знімати і запропонував зайти нам всередину з камерою і касетою. У відповідь на слова, чому скрізь в Україні можна, а в тут в них ні, він сказав, що це внутрішнє розпорядження. Врешті-решт він сказав, що якщо ми самі не підемо в УВС, то нас туди заведуть. Цю розмову ми записали на камеру”.

У кабінеті заступник начальника УВС і ще один представник управління вимагали у журналістки показати дозвіл на зйомку і стверджували, що знімати фасад будівлі заборонено, оскільки управління є режимним об’єктом. Коли ж Олена Кочкіна повідомила, що приїхала з Києва, міліціонери запропонували “безболісно зам’яти” інцидент: “Давайте ви відмотаєте плівку назад, а ми дамо людину, яка проведе і покаже, що можна знімати, а що ні”. Вони також запропонували журналістам зняти садок та будинок Центру громадських зв’язків УМВС. Оператор відмотав плівку, але зйомки інциденту на ній залишилися.

Після всього міліціонери записали номери машини знімальної групи, всі особисті дані, запитали телевізійників, скільки вони ще будуть в місті. Керівникові передачі “Закрита зона” Володимиру Ар’єву міліціонери подзвонили з Олениного мобільного телефону і сказали, що знімальну групу не затримували - просто встановлювали їхні особи.

“Ми будемо ще декілька днів тут, в Харкові, і я думаю, що вони будуть нас «вести», особливо зважаючи на характер нашої передачі”, – сказала Олена Кочкіна.

«РroUA» звернулася до юриста Інституту масової інформації Інни Ведмеденко, щоб з’ясувати, чи є законодавчі обмеження для зйомок фасадів будівель:

«Щодо цього питання немає вузького законодавчого регулювання, тут треба спиратися на статтю 38 Закону “Про телебачення і радіомовлення”, пункт “б” якої передбачає, що творчий працівник телерадіоорганізації, який виконує своє завдання, має право, в тому числі, проводити кіно-, відео-, звуко- та інші записи, фотографування, за винятком випадків передбачених законодавством України. Тобто, звичайно, якісь обмеження можуть встановлюватися, але ці обмеження мають чимось обумовлені. Наприклад, з точки зору моралі, громадської чи національної безпеки, – але в будь-якому випадку ці обмеження мають бути встановлені законом, вони мають бути законними.

У нашому випадку мова йшла про те, щоб провести зйомку зовнішнього фасаду будівлі. Навіть якщо ця будівля і має якийсь особливий режим, то зйомка зовні не може бути заборонена, тому що кожен має право прийти і подивитися на фасад. Там немає великого паркану, на дверях не повішені жодні заборони про те, що зйомка заборонена і т.д. Журналістам не пред’явили жодного документу, який би підтверджував цю заборони. З огляду на це дії правоохоронців, які перешкоджали діяльності журналістів – поза законом”.

Довідка «РroUA»:

Закон України “Про інформацію”. Стаття 47 (подається скорочено)

Відповідальність за порушення законодавства про інформацію: “Порушення законодавства України про інформацію тягне за собою дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з законодавством України.

Відповідальність за порушення законодавства про інформацію несуть особи, винні у вчиненні таких порушень, як:

- необгрунтована відмова від надання відповідної інформації;

- надання інформації, що не відповідає дійсності;

- примушення до поширення або перешкоджання поширенню певної інформації, а також цензура;

- безпідставна відмова від поширення певної інформації;

- навмисне знищення інформації;

- необгрунтоване віднесення окремих видів інформації до категорії відомостей з обмеженим доступом”.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus