УКРАЇНА

02:22

27.05

Влада

Країни СНД жорстко розкритикували ОБСЄ

0

Сьогодні на засіданні постійної ради Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) у Відні було офіційно оголошено текст заяви країн СНД про стан справ в ОБСЄ. Про це повідомило РІА «Новини» з посиланням на джерела у Відні.

У заяві, підписаній 3 липня у Москві, держави СНД назвали діяльність ОБСЄ заполітизованою і звинуватили організацію в тому, що вона не виконує належним чином положення своїх основних документів. «Організація з безпеки і співробітництва в Європі, займаючи ключове місце в архітектурі європейської безпеки, у сучасних умовах не зуміла адаптуватися до вимог мінливого світу і забезпечити ефективне вирішення питань безпеки і співробітництва на Євро-Атлантичному просторі», – говориться в документі.

На думку держав СНД, ОБСЄ найчастіше не дотримує таких фундаментальних хельсинских принципів, як невтручання у внутрішні справи, повага суверенітету держави. «Діяльність ОБСЄ в гуманітарній сфері зводиться до моніторингу ситуації у сфері прав людини і розбудови демократичних інститутів на просторі СНД і колишньої Югославії. Визнаючи важливість зазначеного виміру діяльності ОБСЄ, таку практику розгортання діяльності організації вважаємо такою, що не відповідає основним принципам ОБСЄ», – говориться в заяві.

У зверненні також зазначається, що малоефективною є «польова діяльність» ОБСЄ, на яку витрачаються основні кошти її бюджету. «Викликає заклопотаність те, що «польові місії» ОБСЄ фокусують свою діяльність не на основних положеннях своїх мандатів, пов’язаних з наданням допомоги і сприянням владі держави, яка приймає, за всім спектром діяльності Організації, а винятково на функціях моніторингу ситуації у сфері прав людини і демократичних інституцій», – говориться в документі. При цьому, вважають у СНД, мають місце випадки невиправданої критики з боку керівництва «польових місій» внутрішньої політики урядів країн перебування.

Держави СНД, які підписали звернення, заявили, що їх подальше ставлення до ОБСЄ залежатиме від реальної здатності цієї організації адаптуватися до нових умов.

З країн-членів СНД тільки Грузія утрималася від підписання заяви, зазначивши при цьому, що вважає за необхідне вдосконалити ОБСЄ і реформувати її інститути.

Застереження також зробила Молдова: вона заявила, що необхідно зосередити додаткову увагу на недостатній ефективності ОБСЄ у врегулюванні територіальних конфліктів. На думку Кишинева, викликає жаль диспропорція між високою активністю ОБСЄ в питаннях підтримання демократичних стандартів і пасивністю у розв‘язанні «заморожених» конфліктів на території країн СНД.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus