УКРАЇНА

01:28

22.05

Влада

У Запоріжжі знайшли скіфський курган

0

У Запорізькому районі на території Долинської сільської ради виявлений скіфський курган, вік якого перевищує 2,5 тисячі років, повідомляє «Комерсант-Україна».

На відміну від звичних багатометрових курганів, об’єкт під охоронним № 1917, розкопку якого археологи закінчили 7 серпня, був заввишки всього 10 см. Незважаючи на статус, в роки колективного господарства пам’ятник археології був розораний. Тому на його вивчення і документування були направлені зусилля наукових співробітників обласної інспекції з охорони пам’ятників.

Під розораним курганом археологам відкрилося поховання скіфського воїна. Курган був побудований над прямокутною ямою, перекритою великими обробленими кам’яними плитами. Цей курган, говорять археологи, був сильно розграбований, а першими грабували його, як правило, самі скіфи. Тому численних знахідок у цьому кургані не було. Учасники розкопок знайшли тільки 2 бронзових наконечники стріл, залишки залізних наконечників списів і обламки ножа, а також останки стародавнього жителя цих місць.

Все, що знайдене в кургані, становить наукову цінність і доповнить картину стародавньої історії Запорізького краю. На території Долинської сільради вивчено вже 6 курганів, у частині з них виявлені цінні артефакти.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus