УКРАЇНА

14:42

24.05

Влада

У Сумах усі радіють з того, що замість трьох університетів буде один

0

Студенти і викладачі новоствореного Сумського національного університету підтримали указ президента про створення цього вузу на базі Сумського державного університету, Сумського національного аграрного університету і Сумського державного педагогічного інституту. У цьому вони запевнили прем’єра Віктора Януковича в актовому залі колишнього аграрного університету, повідомили «proUA» у прес-службі Кабміну.

Студенти і викладачі завірили голову уряду, що ніяких проблем з реформуванням вузівської системи Сумщини немає, а жителі наметових містечок і учасники мітингів протесту насправді не є студентами або викладачами зазначених вузів, а «десантом» молодіжного національного конгресу з Києва і західних регіонів України.

Своєю чергою Віктор Янукович заявив, що досвід Сумів є першим в Україні, і закликав учасників наради висловлюватися відверто, не побоюючись санкцій з боку керівництва вузу або місцевої влади. Присутні на нараді викладачі і студенти одностайно висловилися в підтримку об’єднання вузів. Також була зачитана інформація, що на сьогоднішній день заяви про перехід у новий вуз написали майже всі викладачі аграрного університету і педінституту, а також 90 відсотків викладачів державного університету, проходить процес переведення у новий вуз студентів.

Нагадаємо, що у квітні 2004 року президент Л.Кучма доручив КМУ об’єднати в новий Сумський національний університет три існуючі вузи – Сумський національний аграрний університет (СНАУ), Сумський державний педагогічний університет імені Макаренка і Сумський державний університет.

У травні близько 250 студентів сумських вузів провели мітинг перед пам’ятником Шевченку в Сумах, протестуючи проти створення Сумського національного університету на базі трьох вузів.

22 червня 2004 року Міністерство освіти і науки призначило в. о. ректора Сумського національного університету депутата Верховної Ради, лідера Сумської обласної організації СДПУ(о) Олександра Царенка. Викладачам трьох університетів видали сповіщення про звільнення, а тепер у СНАУ оголошено конкурс на заміщення вакантних посад, що суперечить законодавству.

Студенти вузів і їхні батьки розбили наметове містечко у сквері біля пам’ятника Шевченку в Сумах і заявили, що будуть протестувати проти об’єднання до повного виконання своїх вимог, головна з яких – збереження за університетами статусу юридичних осіб у складі СНАУ, а також відставка призначеного в. о. ректора Олександра Царенка.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus