УКРАЇНА

03:31

22.05

Влада

Шаповал вважає, що КС може провести ревізію політреформи

0

Представник Президента в Конституційному Суді Володимир Шаповал вважає, що незважаючи на заборону Верховної Ради, КС може провести ревізію конституційної реформи. Таку думку він висловив в інтерв’ю Делу.

Зокрема, Шаповал звертає увагу на 152 статтю Конституції, згідно з якою закони та інші правові акти за рішенням КС визнаються неконституційними цілком або в окремій частині, якщо вони не відповідають Конституції або якщо була порушена встановлена Конституцією процедура їх розгляду, затвердження або набрання чинності.

«Це означає, що якщо буде подання, і якщо судді порахують, що дійсно була порушена процедура розгляду закону №2222 (Закон «Про політреформу» — ред.), то всі п’ятничні поправки, прийняті в Закон «Про Конституційний Суд України», не мають значення», - вважає Шаповал.

«КС в своєму рішенні може визнати, що, виходячи з норм Конституції, яка має вищий правовий авторитет, суд ухвалює рішення щодо конституційної реформи і одночасно визнає неконституційними поправки до Закону «Про Конституційний Суд України», - додав він.

Шаповал також сказав, що його насторожує та обставина, що зміни були внесені до 4 розділу «Завершальні і перехідні положення» Закону про КС. «Коли писалися перехідні положення, вони мали допоміжний характер, і повертатися до них з формально-юридичної точки зору — безглуздо», - відзначив він.

Шаповал вважає таке рішення парламенту демонстрацією недовір’я. «Це некоректно по відношенню до президента. Адже він підписав Універсал, де один з пунктів говорить про незмінність конституційного ладу держави. Вони ж теж ставили свій підпис під цим документом, а зараз говорять — ми не віримо», - сказав він.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus