УКРАЇНА

04:30

21.05

Freedom House закликає Кучму заборонити «темники»

Freedom House закликає Кучму заборонити «темники»

0

Американська громадська організація Freedom House закликає президента Леоніда Кучму й уряд України заборонити інструкції для ЗМІ щодо змісту і форми новин, - повідомляють «Українські Новини».

«Негайно заборонити практику розробки і поширення «темників» (інструкцій для редакторів щодо змісту і форми висвітлення новин), а також відмовитися від будь-яких форм залякування головних редакторів ЗМІ», - сказано в повідомленні Freedom House.

За результатами моніторингу Freedom House, із січня українська влада посилила утиски і залякування незалежних і опозиційних ЗМІ.

У звіті також зазначається, що адміністрація Кучми спотворює новини. «Адміністрація президента Леоніда Кучми навмисно спотворює новини і перекривлює висвітлення політичних тем», - говориться в повідомленні.

За словами виконавчого директора Freedom House Дженіфер Віндзор, із наближенням дня виборів президента ситуація тільки погіршилася.

За даними організації, Адміністрація президента також видала серію наказів, що забороняють висвітлювати всі негативні висловлювання про Україну з боку міжнародних організацій та іноземних урядів.

Freedom House також закликала Кучму належним чином розслідувати справи про вбивства, напади, погрози як фізичної, так і фінансової розправи над журналістами.

Організація також дала низку інших рекомендацій:

Центральній виборчій комісії - забезпечити рівний доступ основних кандидатів до ефіру на державних телеканалах і радіостанціях;

громадським організаціям - вимагати у головних редакторів ЗМІ чесного і збалансованого висвітлення діяльності всіх кандидатів у президенти;

засобам масової інформації - публікувати результати опитувань суспільної думки, що поширюють незалежні українські соціологічні організації та міжнародні групи моніторингу;

ЗМІ – ухвалити публічну декларацію і професійний кодекс для запобігання поширенню помилкової, упередженої та наклепницької інформації;

іноземним урядам - закликати українську владу забезпечити належне дотримання свободи слова, а також почати міжнародний моніторинг передвиборної кампанії.

Нагадаємо, що раніше Freedom House відзначала погіршення ситуації з демократією в Україні в 2004 році.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus