УКРАЇНА

17:48

25.04

Влада

За півтора року порушили 5 справ щодо порушення прав журналістів

0

Національна спілка журналістів України пропонує Генеральній прокуратурі і Міністерству внутрішніх справ упродовж серпня-жовтня проаналізувати випадки і форми тиску на ЗМІ та журналістів. Про це у вівторок в ході прес-конференції повідомив голова Національної спілки журналістів Ігор Лубченко, передає кореспондент «proUA».

Лубченко повідомив, що відповідний лист в ГПУ і МВС буде направлено до кінця поточного тижня. На його думку, ГПУ і МВС, зокрема, повинні проаналізувати випадки фізичного, морального і матеріального тиску на працівників ЗМІ. Крім того, за його словами, НСЖУ пропонує, щоб у листопаді-грудні поточного року результати аналізу обговорювалися на колегіях ГПУ і МВС за участю представників НСЖУ.

Лубченко також повідомив, що на сайті НСЖУ буде відкрито розділ, на якому висвітлюватимуться всі випадки тиску на журналістів.

У свою чергу, заступник Генпрокурора Тетяна Корнякова заявила, що позитивно ставиться до такої ініціативи НСЖУ. За її словами, впродовж останніх двох років до правоохоронних органів зверталося набагато менше представників ЗМІ із заявами про порушення їхніх прав під час здійснення професійної діяльності, ніж це було впродовж 2003-2004 рр.

Корнякова також повідомила, що за останні два роки в Україні не був убитий жоден представник ЗМІ. В той самий час, за її словами, впродовж 2005 – 2006 рр. було порушено 5 кримінальних справ щодо порушення прав журналістів під час виконання ними службових обов’язків. Вона відзначила, що з багатьох справ слідство продовжується досі. Як приклад Корнякова навела кримінальну справу, порушену за фактом нападу і незаконного вилучення касети у знімальної групи телеканалу СТБ 12 липня, а також напад на головного редактора «СН» Кацмана.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus