УКРАЇНА

07:57

23.05

Влада

ТНК-ВР почне наповнювати «Одеса – Броди» нафтою

0

Наглядова рада української нафтотранспортної компанії «Укртранснафта» на сьогоднішньому засіданні надала правлінню право укласти контракти з російсько-британською компанією ТНК-ВР про заповнення і початок роботи трубопроводу «Одеса – Броди», повідомляє «УНІАН».

За інформацією прес-служби «Укртранснафти», зокрема, НР схвалила підписання кредитної угоди для наповнення трубопроводу і про щорічне прокачування до 9 млн. тонн. російської нафти.

За даними «Укртранснафти», кредит у вигляді технологічної нафти марки «Юралс» вартістю 108 млн. дол. надається компанії на три роки під 8% річних.

У компанії зазначили, що перший рік після оформлення кредиту «Укртранснафта» виплачуватиме лише відсотки. Погашати кредит, згідно з контрактом, компанія буде за рахунок коштів, одержаних від транспортування російської нафти.

ТНК-ВР гарантує щорічне прокачування до 9 млн. тонн нафти по «Одеса – Броди» в реверсному режимі за принципом «Транспортуй або плати».

В «Укртранснафті» підкреслили, що поставки російської нафти не виключають прокачування «легкої» нафти. «Ми маємо право відмовитися від поставок російської і почати прокачування каспійської», - сказав представник компанії. Проте, згідно з контрактом з ТНК-ВР, у такому разі «Укртранснафта» буде зобов’язана достроково погасити кредит, зазначив він.

Нагадаємо, що уряд України минулого тижня відмінив своє рішення, що передбачає поставки по «Одеса – Броди» виключно каспійської нафти.

Кабмін планував розпочати перші поставки каспійської нафти в травні-червні 2004 року, проте не зміг укласти відповідні контракти.

ТНК-ВР пропонувала Україні реверсне використання «Одеса – Броди» з весни 2003, проте Кабмін, що відповідав за роботу трубопроводу, не погоджувався не цю пропозицію.

Ряд експертів вважає, що реверс нафтопроводу скоротить шанси України створити Євразійський нафтотранспортний коридор для поставок каспійської нафти до Європи.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus