УКРАЇНА

10:48

27.05

Влада

Кучма хоче безвізового режиму з Європою

0

Україна виступає за спрощення візового режиму з Європейським Союзом, щоб прийти в підсумку до безвізового режиму, - заявив український президент Леонід Кучма, виступаючи сьогодні, 8 липня, у Гаазі на відкритті пленарного засідання 8-го саміту Україна - ЄС.

«Україна вважає, що на нинішніх кордонах Євросоюзу не повинна вирости так звана Шенгенська стіна. Нам треба зберегти активні людські й міждержавні контакти, поступово спрощувати візовий режим і прейти в підсумку до введення безвізового режиму з ЄС, як довгострокової мети наших відносин», - сказав Л.Кучма.

Як повідомляє «UA TODAY», президент також відзначив, що з успішним завершенням реформування Європейського Союзу в зв’язку з його розширенням Україна пов’язує майбутнє своїх євроінтеграційних устремлінь. «Ми із задоволенням відзначаємо: незважаючи на всі зміни і складності, викликані розширенням, ЄС демонструє прагнення до поглиблення відносин із сусідніми країнами, у тому числі з Україною», - підкреслив він.

Л.Кучма відзначив зацікавленість України в зміцненні співробітництва з ЄС, зокрема шляхом інтеграції країни до внутрішнього ринку ЄС, забезпечення доступу до галузевих програм і нових фінансових інструментів.

За словами президента, в Україні добре розуміють, що розширення ЄС принесе не тільки переваги, а й «певні виклики». «Нам варто разом визначити, як зменшити їхні негативні впливи на наше співробітництво», - підкреслив Л.Кучма.

За його словами, Україна розраховує також на конструктивне обговорення актуальних питань співробітництва України з ЄС у торговельно-економічній і енергетичній сферах. «Для української сторони це означає, насамперед, надання ринкового статусу економіці нашої країни в рамках антидемпінгового законодавства ЄС, розв’язання питань, пов’язаних зі співробітництвом у сфері ядерної безпеки», - сказав Л.Кучма.

Він відзначив, що Україна також зацікавлена в поглибленні діалогу з ЄС у сфері зовнішньої політики і політики безпеки. «Вважаємо, що подальша активізація нашого співробітництва в цій сфері значно посилить геополітичну роль об’єднаної Європи, сприятиме її перетворенню на новий глобальний центр міжнародного впливу», - підкреслив український президент.

Саміт Україна - Європейський Союз почався сьогодні, 8 липня, у Гаазі (Нідерланди).

Це перший саміт Україна - ЄС після розширення Євросоюзу.

Українську делегацію на саміті очолює президент, а делегацію ЄС - прем’єр-міністр Нідерландів Ян Петер Балкененде.

Основною темою на саміті є переговори про використання переваг і зниження негативних наслідків розширення ЄС.

На саміті сторони розглянуть надання Україні статусу країни з ринковою економікою, лібералізацію візового режиму між Україною і ЄС, особливості внутрішнього розвитку України і ЄС, перспективи подальшого розвитку, зокрема у сферах торгівлі, юстиції, внутрішніх справ, зовнішньої політики і політики безпеки.

Україна і ЄС відклали підписання трирічного Плану дій, що очікувалося на саміті 8 липня в Гаазі.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus