УКРАЇНА

18:20

22.05

Влада

УАК не виключає падіння цін на зерно нового врожаю

0

Введення обов’язкової реєстрації експортних зернових контрактів на Аграрній біржі може призвести значне падіння цін на зерно нового врожаю. Таку думку в понеділок під час прес-конференції висловив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, передає кореспондент «proUA».

За його словами, до введення в дію відповідного наказу Мінагрополітики „Про вдосконалення регулювання ринку зерна” право реєструвати такі контракти мали понад 40 спецбірж. На думку Козаченка, може виникнути монополізація на зерновому ринку однією структурою. Він пояснив це тим, що зосереджена в одних руках реєстрація експортних контрактів може стати додатковим важелем впливу на експортерів. Зокрема, у випадку відсутності активних дій трейдерів на ринку під час збирання врожаю, значно може знизитися попит і внаслідок цього ціна на зерно.

Крім того, за словами Козаченка, за прогнозами УАК в цьому році зменшиться експорт зернових з 13,2 млн тонн. торік до 11 млн. тонн. Він наголосив, що на таке зменшення впливають випадки неповернення ПДВ. Козаченка підкреслив, що такі кошти аграрії та зернотрейдери змушені компенсувати власним коштом, що також впливає на закупівельні ціни.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus