УКРАЇНА

17:48

25.04

Влада

Претенденти в судді КС виступили перед Радою

0

11 претендентів на зайняття посад суддів Конституційного Суду виступили перед Верховною Радою.

Депутати парламенту могли поставити претендентам свої питання, при цьому на кожного виступаючого для відповідей відводилося 3 хвилини.

Перед депутатами виступили: Галина Балюк, Тамара Кудлай, Марія Маркуш, Анжела Стрижевська, Пилип Пилипенко, Петро Стецюк, Анатолій Головін, Михайло Колос, Микола Мороз, Микола Шелест, В’ячеслав Овчаренко.

Питання депутатів, в основному, стосувалися теми змін до Конституції і можливості їх заперечення і розгляду в Конституційному Суді. Відповідаючи на такі питання, претенденти, в основному, посилалися на можливість розглянути це винятково за поданням Президента або ж, як мінімум, 150 депутатів і відмовлялися давати особисту оцінку, не юридичну, змінам до Конституції.

Крім того, під час виступу кандидата, висунутого фракцією блоку Юлії Тимошенко, Стрижевської депутатів цікавило, чому фракція БЮТ не присутня в залі під час голосування по цій кандидатурі; на що Стрижевська відповіла, що це питання до представників самої фракції.

Крім того, депутати цікавилися фактами членства претендентів у будь-яких партіях і можливостями їх політичної зацікавленості під час вірогідної роботи в КС.

У відповідь на це кандидати підкреслювали свою незаангажованість. Зокрема Пилипенко відзначив, що ніколи не був членом будь-якої партії і не давав жодних політичних гарантій.

Претенденти підкреслювали, що посада судді КС є юридичною, а не політичною, і вимагає від осіб, що обіймають їх, високого професіоналізму.

Всі претенденти висловили свою готовність розглядати законність політичної реформи лише за необхідним зверненням до суду з боку Президента або ж депутатів.

Як повідомлялося, Рада вирішила обирати суддів Конституційного Суду за своєю квотою єдиним списком в алфавітному порядку.

До КС зараз призначено 14 з 18 суддів.

4-е скликання Ради відмовлялося обирати суддів КС за своєю квотою, хоча Ющенко неодноразово просив це зробити з кінця 2005 року.

Зараз в КС працює тільки 5 суддів, тоді як для проведення пленарного засідання необхідна присутність не менше 12-ти суддів.

За матеріалами «Українських Новин».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus