УКРАЇНА

14:48

20.05

Влада

Симоненко підпише Універсал із застереженням

0

Комуністична партія готова підписати Універсал національної єдності, за винятком деяких пунктів. Про це сказав лідер КПУ Петро Симоненко.

«В цілому ми текст підпишемо, окрім цих пунктів», - сказав він.

Посилаючись на проект Універсалу, Симоненко сказав, що КПУ не згодна з формулюваннями пунктів 10, 12, 14, 19, 21 і 27. За його словами, КПУ не підтримує пункти про українську мову як державну і мову офіційного спілкування, про єдину помісну українську церкву, про адміністративно-територіальну реформу, про введення податку на нерухомість у ході податкової реформи, про ринок землі. Він також проти пункту 27, де йдеться про те, що членство в НАТО вирішуватиметься за підсумками референдуму.

Симоненко не згоден, щоб Універсал обумовлював створення нової коаліції. «Формування коаліції визначається тим, чи можуть партії погоджувати свої програми і підійти до напрацювання спільної угоди. В антикризової коаліції така угода є», - сказав він.

Симоненко висловився проти того, щоб Універсал мав пріоритетне значення перед Конституцією і законами як документ, що визначає принципи політики. «Універсал - це наші наміри, як політики говорять - дорожня карта. Але він не має підстав підміняти Конституцію і ставити під сумнів її норми. Універсал не має сили закону стосовно основних принципів внутрішньої і зовнішньої політики», - сказав він.

Він вважає, що Рада обов’язково в першочерговому порядку прийме закони про основні принципи внутрішньої і зовнішньої політики, і Універсал не повинен підміняти їх. За його словами, КПУ підтримує пункти про спільні зусилля заради зростання добробуту нації, боротьби з інфекційними захворюваннями, створення нових робочих місць, розвитку села, забезпечення енергетичної безпеки, а також принципи доступності освіти, захисту традицій і духовності, розвитку інновацій.

Разом з тим, Симоненко відзначив, що в документі виведені зважені формулювання щодо відносин з Європейським Союзом і Єдиним економічним простором. «І там, і там ми повинні знайти відповіді щодо захисту наших національних інтересів», - сказав Симоненко.

Він також сказав, що підтримує пункти про боротьбу з корупцією, прозорість влади, надання підтримки державному сектору економіки і малому та середньому бізнесу, наведення ладу в податковій системі і боротьбі зі злочинністю.

Як повідомлялося, КПУ була проти створення коаліції на підставі Універсалу.

За матеріалами «Українських Новин»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus