УКРАЇНА

20:01

22.06

Влада

Moody’s може знизити рейтинги 18 російських банків

0

Учора, 7 липня, на сайті міжнародного рейтингового агентства Мооdу’s з’явилася інформація, що воно поставило на перегляд з можливістю зниження довгострокові валютні рейтинги 18 російських банків та рейтинги фінансової стійкості 4 банків.

Рейтинги решти банків, імовірно, не зміняться. Варто зазначити, що у заяві агентства наголошується, що рішення про зміну рейтингів будуть засновані на можливості і готовності російської влади та інших учасників ринку надати підтримку платоспроможним банкам, які потребують допомоги.

Зокрема, можуть бути переглянуті рейтинги довгострокових депозитів в іноземній валюті таких банків: «Альфа-банк», Комерційний банк «Альба альянс», «Кредитний банк Москви», «Міжнародний промисловий банк», «Росбанк», «Банк Москви», ІБГ «НІКойл», «Номос-банк», «Петрокоммерц» та інших.

Рейтинг фінансової стійкості можуть змінити в «Альфа-Банку», «Фінансово-промислової групи МДМ», «Банку Москви» і Банку «Російський стандарт».

Аналітики стверджують, що можливість перегляду рейтингів не означає їхнього автоматичного зниження.

Нагадаємо, що напередодні голова Центробанку РФ Сергій Ігнатьєв заявив, що в ЦБ є план попередження широкомасштабної кризи в російській банківській системі. У цей план входить підвищення ліквідності за рахунок «різкого» скорочення нормативів обов’язкового резервування, а також купівля держбанком найбільшого з потерпілих приватних банків.

За словами Ігнатьєва, щоб допомогти банкам вирішити проблеми ліквідності, ЦБР з 15 червня знизив норматив відрахувань банків у фонд обов’язкового резервування (ФОР) по залучених коштах юридичних осіб у рублях та по залучених коштах юридичних і фізичних осіб в іноземній валюті з дев’яти до семи відсотків.

Як зазначив голова ЦБ РФ, теперішні проблеми банківського сектора мають в основному «психологічний характер» і можуть бути вирішені після ще одного зниження ФОР, покупки Гути-банку Внєшторгбанком, а також ухвалення підготовленого ЦБ законопроекту, який передбачає поширення дії фонду гарантування коштів вкладників на існуючі депозити у тих банках, які не ввійдуть у систему гарантування вкладів.

Ігнатьєв висловив упевненість в тому, що ситуація нормалізується досить швидко.

За матеріалами «КоммерсантЪ», «Newsru.com», «Росбалт»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus