УКРАЇНА

16:13

18.06

www.photolenta.com

www.photolenta.com

Рада створила комісію для перевірки, як споживачів забезпечують газом

0

Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію в парламенті з перевірки ситуації із забезпечення природним газом українських споживачів, розрахунками за поставлений природний газ і можливими порушеннями законодавства на енергетичному ринку.

За ухвалення проекту постанови №1229 проголосувало 246 депутатів при необхідних 226.

Парламент вибрав головою слідчої комісії депутата Андрія Деркача (Соціалістична партія), його заступником - Володимира Сівковича (Партія регіонів), секретарем комісії - Олександра Голуба (Комуністична партія). Крім того, до комісії увійшло ще 8 депутатів.

Також Рада доручила Генеральній прокуратурі і Службі безпеки України забезпечити доступ членів тимчасової слідчої комісії до інформації, матеріалів і документів, зокрема договорів, що стосуються предметів діяльності комісії і можливих ознак корупції в діях посадових і службових осіб.

Рада визначила термін діяльності тимчасової слідчої комісії 1 рік з дня ухвалення постанови. Звіт комісії про виконану роботу парламент має заслухати не пізніше, ніж у місячний термін з дня ухвалення постанови.

У пояснювальній записці до проекту постанови наголошується, що парламентський комітет з питань паливно-енергетичного комплексу ухвалив рішення 2 серпня створити таку комісію у зв’язку з критичною ситуацією, що склалася із забезпеченням газом споживачів, непрозорою системою договорів на постачання імпортного газу і ознаками порушення чинного законодавства на енергетичному ринку.

Також наголошується, що ситуація з вітчизняним нафтогазовим комплексом зараз є глибоко кризовою; за умови збереження цих тенденцій неминучий її колапс, що несе загрозу основам енергетичної безпеки і тим самим суверенітету країни.

Як повідомлялося, в 2005 році компанія «Газ України» збільшила обсяги реалізації природного газу споживачам на 6,47%, або на 3,633 млрд. куб. м - до 59,8 млрд. куб. газу.

За матеріалами «Українських Новин»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus