УКРАЇНА

00:31

25.05

Влада

Інститут демографії стверджує, що українців ставатиме все менше

0

Скорочення населення в Україні буде продовжуватися і зростати не буде за жодних умов, оскільки потенціал демографічного зростання в країні вичерпаний. Про цеУкраинская служба BBC повідомила заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова.

«Ми розробляли прогнози до 2025, 2050, 2075 років, і скорочення населення буде продовжуватися. На жаль, потенціал демографічного зростання в Україні вичерпаний, і вичерпування почалося в 60-х роках», - наголосила заступник директора Інституту демографії, додавши, що на 2050 рік населення в Україні становитиме близько 35 мільйонів.

Лібанова визначила сучасну демографічну ситуацію в Україні як глибоку демографічну кризу. «Питання не в тому, що зменшується кількість населення. Питання в тому, що не збільшується середня тривалість життя, стрімко збільшується демографічне навантаження, тобто співвідношення старших вікових груп та працездатного населення», - зазначила вона.

«Питання в тому, що погіршується якісний склад населення, тому що найбільш освічені, найбільш підприємливі, найбільш активні їдуть працювати за кордон», - додала вона.

На думку Лібанової, проблемою для України є і трудова міграція, що становить щорічно близько трьох мільйонів осіб.

«Ми можемо розраховувати тільки на приплив населення ззовні, але якщо наші поїдуть працювати до Польщі, до Європи, то до нас відповідно поїдуть представники тих країн, де рівень життя нижчий за український. Тобто це не будуть слов’янські нації, і це означає культурологічне й етнічне розмивання українського населення», - сказала Лібанова.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus