УКРАЇНА

16:06

21.05

Влада

Вищий госпсуд визнав незаконними рішення зборів акціонерів про збільшення УФ Черкаського «Азоту»

0

Вищий господарський суд України 1 серпня визнав незаконними рішення про збільшення статутного фонду, ухвалені на зборах акціонерів великого виробника аміаку і азотних добрив черкаського заводу «Азот», повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Про це агентству повідомив представник юрфірми «Шевченко, Дідковський і партнери», яка представляє інтереси іноземного акціонера «Азоту» компанії Pearlman Enterprises Corp. (Віргінські острови).

За словами представника юрфірми, Вищий госпсуд задовольнив касаційну скаргу Pearlman Enterprises Corp. Зокрема суд скасував постанову Київського апеляційного господарського суду від 21 червня і залишив без змін рішення Господарського суду міста Києва від 12 травня, що визнало незаконними рішення зборів акціонерів про збільшення УФ черкаського «Азоту».

«Апеляційним судом були порушені норми матеріального права, зокрема положення Закону України «Про господарські товариства» і Господарського Кодексу України, згідно з якими право акціонера брати участь в зборах є невід’ємним і не може бути обмежене, а також ст. 13 Конституції України, яка встановлює, що власність зобов’язує, тобто акціонер не тільки має право, але і зобов’язаний брати участь в зборах акціонерів», - прокоментував представник Pearlman Enterprises Corp.

Як повідомляло агентство, Київський апеляційний господарський суд 21 червня скасував рішення Господарського суду Києва від 12 травня і визнав законними рішення про збільшення УФ, ухвалені на зборах акціонерів черкаського «Азоту».

12 травня Госпсуд Києва визнав недійсними рішення про збільшення УФ, ухвалені на загальних зборах акціонерів черкаського «Азоту». Згідно з рішенням суду, недійсними були визнані рішення про додаткові емісії акцій, ухвалені на загальних зборах акціонерів «Азоту» 9 липня 2004, 28 грудня 2004, 11 листопада 2005, що збільшували УФ черкаського «Азоту» з 416,489 млн. гривень до 1 056,489 млн. гривень.

За даними Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку на листопад 2005, контрольним пакетом акцій відкритого акціонерного товариства «Азот» (Черкаси) володіли харківські компанії, зокрема 20,02% - «Ейвас» (Харків), 14,9%% - «Беркана плюс» (Харків), 20,02% - «Тілон» (Харків).

За даними рейтингу «Топ-100», «Азот» входить у сферу впливу бізнесмена Олександра Ярославського (група «Укрсиб»).

Підприємство є одним з лідерів України з виробництва мінеральних добрив.

Підприємство експортує більше 50% вироблюваного карбаміду.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus