УКРАЇНА

16:11

18.06

Влада

Янукович вірить у круглий стіл

0

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович вважає головним досягненням загальнонаціонального круглого столу визначення найбільших протиріч, які роздирають українське суспільство. Про це йдеться у роздумах Януковича після завершення дискусії за національним «круглим столом», повідомили «proUA» у прес-службі лідера „Регіонів”.

„Оцінюючи результати нашої дискусії, я хотів би відзначити головне – нам вдалося визначити найбільші протиріччя, які роздирають українське суспільство. Ми отримали можливість пошуку компромісів та порозуміння в подоланні розбіжностей, які існують у суспільстві. Ми відчули взаємне стремління до вирішення цих питань. А це – головне завдання політиків”, - зазначає Янукович.

За його словами, найбільш складними темами дискусії стало питання НАТО, федералізації, мови, міжконфесійних відносин

Щодо федералізації, то Янукович вважає, що на сьогодні ця тема не є гострою. „Ця проблема породжена недемократичним підходом до переконань мільйонів українських громадян, яких намагалися виключити з суспільного життя лише через те, що вони підтримували програму іншого кандидата в президенти”, - вважає він. „Насправді ж, в душі люди «за» цілісність і соборність України. Зрештою, і Партія регіонів, яку вони підтримують, декларує і відстоює саме такий устрій. Україна повинна бути єдиною, цілісною, соборною і незалежною. Це прописна істина для нашого сьогодення”, - наголошує Янукович.

Лідер „Регіонів” також наголосив, що Партія регіонів завжди стояла на позиції, що державною мовою в Україні є українська мова. „Більше того – ми вважаємо, що в державі існує необхідність розвитку української мови, особливо в східних та південних регіонах. Потрібна справді розумна, виважена програма, яка поступово крок за кроком органічно запроваджувала б у життя громадян українську мову”, - сказав він. Водночас він наголосив, що російська мова, якою користується нині значна частина нашого суспільства, теж повинна розвиватися як мова великої культури, традицій, як мова, яку вважають рідною мільйони наших співвітчизників.

Янукович також наголосив, що Партія регіонів – проти роздмухування будь-якої міжконфесійної ворожнечі в Україні і за повагу до прав віруючих всіх конфесій.

Щодо питання вступу України в НАТО, то Янукович вкотре наголосив, що це питання повинно вирішитися за результатами всенародного референдуму.

„Звичайно, було б наївно сподіватися, що за кілька днів дискусії ми знайдемо розв’язок тих проблем, які накопичувалися роками”, - зазначив Янукович, додавши, що кожна політична сила бачить свої шляхи і способи вирішення питань, які хвилюють суспільство. Водночас він переконаний, що є дуже важливим, щоб у пошуку спільного шляху сторони не намагалися демонструвати переваги однієї частини суспільства над іншою. „Щоб у нашій дискусії не було переможців і переможених. Щоб компроміси не виглядали як часткова капітуляція, щоб не було спекуляцій у процесі пошуку порозуміння”, - сказав Янукович, наголосивши, що перемогти повинна Україна.

„Було б помилково думати, що за кілька днів ми всі ці розбіжності тут подолаємо і досягнемо цілковитого громадянського порозуміння. Це непростий процес. І він вимагає багато часу та зусиль. Але ми вже ступили на цю дорогу. І вона, я вірю, приведе нас до мети. Адже лише той хто йде, здатний здолати шлях”, - переконаний Янукович.

Він також вважає, що «круглий стіл» повинен стати постійнодіючим, „тобто, щоб його можна було скликати в будь-який момент, коли з’являються суперечливі питання, які хвилюють громадян України”.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus