УКРАЇНА

07:31

27.04

Влада

Пінчук звинуватив ЄС у трубній дискримінації

0

Українські виробники труб назвали дискримінацією України пропозицію Європейської комісії призупинити антидемпінгові заходи стосовно імпорту безшовних труб з Росії і Румунії. Про це повідомляють «Українські Новини».

Заяву оприлюднили корпорація «Інтерпайп» і об’єднання виробників труб «Укртрубопром». Зокрема, глава «Укртрубопрому» Леонід Ксаверчук заявив, що Єврокомісія веде неоголошену торговельну війну проти українських виробників труб. «Нас витісняють з європейського ринку», – сказав Ксаверчук, коментуючи ініціативу Єврокомісії.

За його словами, Єврокомісія мотивує свою ініціативу тим, що під час розслідування щодо імпорту безшовних труб з Росії і Румунії вільна торгівля на європейському трубному ринку була спотворена існуванням картелю європейських і японських виробників. У такому випадку, за словами Ксаверчука, величина антидемпінгового мита, уведеного для українських трубників на початку 2000 року, також не є відображенням реальних умов вільної торгівлі, однак Україна в пропозиції Єврокомісії не фігурує. «Чим ми гірші від Росії та Румунії?» – додав він.

За словами Ксаверчука, українські виробники труб мають намір вимагати від Кабінету Міністрів України адекватних обмежувальних заходів щодо європейської продукції у відповідь на ініціативу Єврокомісії. Зокрема, найближчим часом «Укртрубопром» планує оскаржити в Міністерстві економіки і з питань європейської інтеграції дії Єврокомісії.

За словами голови правління Нікопольського заводу безшовних труб Niko Tube, що входить до «Інтерпайпу», Володимира Щучка, навіть нетривала ситуація, за якої труби з Росії і Румунії поставлятимуться до ЄС без стягування антидемпінгового мита, а українські - зі стягуванням, призведе до повного витиснення українських виробників труб з ринку Євросоюзу.

Голова правління Нижньодніпровського трубопрокатного заводу, що також входить до «Інтерпайпу», Геннадій Єсаулов вважає, що Єврокомісія цілеспрямовано намагається витиснути українські труби з європейського ринку, нагадавши, що раніше вона відмовила його підприємству і Niko Tube у наданні індивідуального ринкового статусу.

Нагадаємо, що в липні 2003 року Єврокомісія почала антидемпінгове розслідування щодо імпорту безшовних труб з України і Росії, підозрюючи ці країни в обході антидемпінгових мит, однак у квітні 2004 року розслідування було припинено.

Після розширення Євросоюзу з 15 до 25 країн, що відбулося 1 травня 2004 року, антидемпінгові заходи щодо імпорту труб з України, які існували в ЄС-15, були автоматично поширені на торгівлю з новими країнами - членами ЄС.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus